Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи є перспективи у системи страхування житла в Україні

Редакція

04.07.2016 103 0 0

Помітного зростання попиту на страхування житла поки не очікується.

Є багато пунктів, за якими ми ще не дуже схожі на європейців і жителів інших економічно розвинених країн. І ставлення до страхування - один з найпомітніших показників цього. «Що вони собі думають?» - Дивується громадянин якоїсь цивілізованої держави, коли дізнається, що переважна більшість з нас по своїй волі не страхує взагалі нічого: ні своє життя, ні своє здоров'я, ні своє майно. «У багатих свої примхи», - подумки парирує українець, бачачи черговий приклад тотальної застрахованості всього і вся за кордоном. У те, що звичка захищати своє майно страховкою якраз допомагає ставати багатшими, наша людина вірити відмовляється, тому що її багато разів обманювали.

Ми зупинилися на одному виді страхування - житла - і з'ясували його найближчі перспективи в Україні.

НЕ ПРОПОНУЮТЬ

За кордоном люди інвестують багато грошей в своє майно. Відповідно, вони хочуть відчувати гарантії його захисту. З Україною справи йдуть трохи інакше. І проблема не у відсутності попиту на цей вид страхування, а в пропозиціях. Попит на страхування житла є, але ділова активність страховиків в цьому напрямку низька ». Іншими словами, люди і купували б поліси страхування житла, але СК не виявляють особливої ​​активності в їх просуванні. Їм не до того - вони захоплені продажем або більш дорогих страхових продуктів, таких як КАСКО, або обов'язкових і, отже, вимагають менше вкладень в організацію роботи з клієнтами - ОСАГО. Виходить, що навіть якщо є потенційний покупець, якого зацікавило страхування майна, для нього просто недостатньо пропозицій з боку страхових компаній.

Втім, в цей же час більшість опитаних нами страховиків головним винуватцем нинішнього незавидного стану житлового страхування призначають все-таки мало зацікавленої в страховому захисті споживача.

ПОПИТ ТА ПРОДАЖІ

Індивідуальні програми страхування, крім таких ризиків, як пожежа, удар блискавки, вибух, стихійні лиха, можуть покривати і збиток, нанесений аваріями в водопровідних, каналізаційних, опалювальних та протипожежних системах, а також крадіжками, протиправними діями третіх осіб, транспортні збитки. Здавалося б, бери і захищай своє майно, але не тут-то було. На жаль, активного попиту на продукти страхування майна в Україні немає, а самі клієнти з урахуванням складного фінансового стану на таку покупку погоджуються не завжди. Зазвичай такі програми купують ті, хто на власному досвіді переконався в необхідності захисту.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали