Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Експерти дали свої економічні прогнози на осінь

01.08.2016

На думку економістів, у другому півріччі економіка України перестала подавати позитивні сигнали. Вони кажуть про зміну тренда і пророкують важкі часи до кінця року. Представляємо вам прогнози провідних українських фахівців.

Зміна тренда

Перші 6 місяців 2016 року були кращими для економіки України за останні два з половиною роки.

Активізація зовнішнього попиту на наші товари дала промисловий ріст в 4% в річному вимірі. Зараз він сповільнився до 2%. Найбільш помітний він був в будівництві (+ 9%) і на транспорті (+ 6,6%).

Зростання світової кон'юнктури в 1 кв. 2016 р допоміло поліпшити макропоказники. Але вже починаючи з другого кварталу світові ринки повернулися до спаду і це тут же відбилося на нашій зовнішній торгівлі.

Сальдо зовнішньої торгівлі України товарами за підсумками перших п'яти місяців 2016 р виявилося негативним, тобто імпорт перевищив експорт на $ 694 млн. Рік тому за той же період воно було позитивним ($ 42 млн).

Прогнозний показник торгового дефіциту за підсумками року складе $ 1,5 млрд. І його доведеться чимось покривати. Зараз головними постачальниками валюти для НБУ стали гроші гастарбайтерів і проїдання населенням заначок в валюті.

В результаті, згідно з дослідженням НБУ, зараз 48% українських промисловців очікують зменшення замовлень. Причому більше половини з них пов'язують це з відсутністю ринків збуту і попиту, а ще третина - з браком фінансових ресурсів.

Найбільш красномовним фактором погіршення ситуації в Україні падіння продажів бензину на 7,7% і дизпалива на 12,7% в червні 2016 року в порівнянні з тим же місяцем 2015 го.

Один з тривожних сигналів - зростання заборгованості по зарплатах в червні відразу на 5%. Тобто промисловість не може оплачувати своєчасно працю працівників.

Чого чекати

Навіть при майже повній відсутності закупівель газу і мінімальному імпорті вугілля торговий баланс України негативний. Але опалювальний сезон вже близько.

У минулому році спожито 33 млрд кубів газу. Значить в цьому треба мінімум 30 млрд кубометрів купити. Це буде викривляти платіжний баланс і з серпня почнеться ослаблення гривні.

Вже за наслідками червня видно спад в промисловості, що пізніше обернеться зростанням безробіття і подальшим падінням купівельної спроможності населення.

В результаті економіка попадеться в пастку стагнації.

Уряд може своїми діями погіршити ситуацію, почавши друкувати гроші. Так як експортні надходження падають, внутрішній ринок стагнує, а дефіцит бюджету стає все більше.

Ситуацію міг би врятувати черговий транш МВФ, який дасть «зелене світло» кредитами від інших міжнародних організацій на загальну суму близько $ 3 млрд. Однак надії на те, що в цьому році допомогу МВФ буде надано тануть на очах.

У вересні Фонд чекатиме рішень парламенту з питань бюджету та податкової реформи, в листопаді почнуться вибори в США. До грудня чекатимуть прийняття бюджету, в січні - інавгурація нового президента США. Тому реально рішення про виділення грошей може бути прийнято не раніше лютого наступного року.

Судячи з усього, у Фонду існує величезна недовіра до економічної політики уряду. Там не розуміють, як Кабмін збирається покривати бюджетний дефіцит.

Претензії МВФ стосуються двох цифр: 145 млрд грн дефіциту Пенсійного фонду і 50 млрд грн на виплату субсидій в 2016 р (поки витрачено всього 18 млрд грн). На цьому тлі іноземним кредиторам абсолютно незрозумілий графік підвищення соціальних виплат, запропонований Кабміном.

Без грошей МВФ уряду буде дуже складно звести кінці з кінцями.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
29.04.2025
Мінагрополітики запускає проєкт зі створення інвестиційного портфеля агросектору України
Мінагрополітики запускає збір інвестиційних проєктів діючих українських аграрних підприємств, які мають амбіції масштабуватись, модернізуватись і виходити на нові ринки. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль. «Мета – створити консолідований ...
Кращі матеріали