Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що Україна зробила, щоб вирости в очах інвесторів

08.06.2017

Новий рейтинг інвестиційної привабливості Doing Business повинен опублікувати цієї осені Всесвітній банк. Україна в ньому підніметься на 10 позицій - до 70 місця, прогнозують Офіс ефективного регулювання BRDO і Міністерство економрозвитку і торгівлі.

Раніше вони озвучували куди більш амбітні плани - Україна вже в цьому рейтингу мала увірватися в ТОП-30. На заваді стала неповороткість бюрократичної системи: законопроекти, які повинні були забезпечити прорив, не тільки не прийняті, але навіть поки не внесені до Верховної Ради. Їх нарешті погодили всередині Кабміну.

Необхідні законопроекти внесуть до парламенту вже найближчим часом. Якщо парламентарії зможуть прийти до консенсусу і прийняти документи хоча б до кінця березня 2018 року, наступний рейтинг повинен порадувати куди більш вражаючими результатами. В цьому ж році висхідний рух України в Doing Business забезпечать в першу чергу нововведення в будівельній сфері, в реєстрації власності і зниження ЄСВ (яку схвалили ще в 2015-му).

Згідно з оцінкою BRDO, в минулому і поточному році уряд і парламент схвалили і почали реалізацію 21 зміни. Вони-то і повинні поліпшити місце України в рейтингу легкості ведення бізнесу.

Відкриття бізнесу

За показником «створення підприємств» Україна вже входить в кращу двадцятку серед 190 країн, які оцінює Світовий банк. Але Мін'юст зробив кроки, щоб ще більше поліпшити позицію України.

Зокрема, скоротив час на реєстрацію ТОВ з трьох днів до одного і забезпечив можливість держреєстрації юрособи та фізособи-підприємця через інтернет. Основним слабким місцем України за цим показником залишається непроста процедура реєстрації підприємства в податковій і відкриття рахунку. Проте додаткові бали очікують отримати завдяки введенню відповідальності для чиновників за вимогу наявності печатки на документах підприємців.

Підключення до системи електропостачання

Найбільш непередбачуваною буде оцінка Світового банку по показнику «доступ до електромереж». У попередньому Doing Business Україна розташувалася на 130 місці в електроенергетичному підрейтингу. Але навесні парламент схвалив закон про запуск ринку електроенергії. Він, правда, вимагає прийняття великої кількості підзаконних актів та інших законів, які врегулюють, яким саме чином, за якими тарифами і в які терміни бізнес зможе приєднатися до електромереж. Сам закон, після того як він почне працювати, зможе підняти Україну на 5-7 позицій в рейтингу Doing Business. Проте поки вся подзаконка не прийнята, чи варто розраховувати, що Всесвітній банк врахує зміни вже в цьому році.

При цьому є одна зміна, яке обов'язково буде зараховано і дасть Україні один бал, впевнені в BRDO. Йдеться про рішення Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, яке зобов'язало обленерго платити компенсацію споживачеві, якщо перерва в поставках електроенергії перевищував добу. Споживач, в тому числі бізнес, надалі буде більш захищеним.

Оподаткування

За цим показником Україна в минулому році займала 84 місце. Міністерство економіки розраховує, що в цьому рейтингу в нашу користь Всесвітній банк зарахує зниження ставки ЄСВ до 22%. Відповідне рішення Верховна Рада прийняла ще в 2015-му, але в Doing Business-2017 послаблення зараховано не було.

Детальніше: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали