Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що потрібно знати про зміни в оподаткуванні-2018

Редакція

18.01.2018 2206 0 0

Вже традиційно щороку до Податкового кодексу вносяться зміни під грифом «податкової реформи». Не став винятком і цей рік. І хоча ще восени податкову реформу-2018 в Мінфіні України категорично заперечували, зробивши акцент лише на перегляд ставок акцизного податку та рентної плати, в Законі України від 07.12.2017 р №2245 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році »помістилося багато різних нововведень.

Перше і головне, чого чекали платники податків, - рішення проблеми, з якою зіткнулися представники реального сектору економіки з 01.07.2017 р, після вступу в силу норми Податкового кодексу про зупинку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. Дія СМКОР призупинено до 1 березня 2018 р, а також передбачено, що податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрація яких в ЄРПН зупинена, реєструються 02.01.2018 р, крім тих: за якими станом на 01.12.2017 р не були надані пояснення і документи; за якими прийнято рішення про відмову в реєстрації і станом на 01.12.2017 р не розпочато процедура оскарження в адміністративному або судовому порядку. Зміни щодо розблокування торкнулися невелика кількість податкових накладних, та й зареєструвати накладні, складені з 1 по 15 грудня 2017 р в останній день року платники не змогли через регламентних робіт на сайті УКРІНФОРМ, але принаймні зараз, до розробки Кабінетом Міністрів Україна нових нормативно-правових актів у цій площині, підприємці можуть перевести подих.

З акцизного податку щороку стає все більш очевидним: пити і курити слід менше. Ставки акцизного податку на тютюнові вироби збільшені на 29,6%, а також прийнята норма, відповідно до якої до 2025 р специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби та мінімальне акцизне податкове зобов'язання повинні щорічно підвищуватися на 20% до досягнення мінімального стандарту ЄС ( 90 євро за 1 000 штук).

Що стосується алкогольних напоїв, то збільшена тільки ставка акцизного податку на коньяк на індекс споживчих цін (11,2%), тоді як по решті міцного алкоголю і пива ситуація залишилася без змін.

Дано зелене світло електрокарам в Україні: звільнені від оподаткування акцизним податком і ПДВ операції з ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України електромобілів, але ця норма має обмеження за часом - до 31.12.2018 р

На 11,2% збільшено ставку екологічного податку, на 16,8% - рентна плата за користування надрами для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентна плата за спеціальне використання води, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів.

Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України залишилася без змін. А ось з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, навпаки, введені стимулюючі ставки рентної плати на видобуток природного газу в розмірі 12% і 6% в залежності від глибини залягання для нових свердловин.

Крім нормування ситуації з блокуванням податкових накладних, серед інших ключових змін по ПДВ - поширення ставки податку 7% на всі медичні препарати, а не тільки ті, які встановлюються в переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України; надання права на розстрочку на 24 місяці сплати ПДВ при ввезенні на митну територію України промислового обладнання для виробничих потреб; встановлення тимчасових обмежень при оподаткуванні ввезення товарів на митну територію фізичними особами в супровідному багажі.

У частині податку на прибуток підприємств:

- уточнені норми щодо ТЦ;

- передбачена можливість неоподаткування податками грошових коштів, перерахованих на допомогу спортивним неприбутковим організаціям, в розмірі до 8% оподатковуваного прибутку попереднього року;

- до 01.01.2020 р звільнена від оподаткування діяльність по використанню газу метану вугільних родовищ;

- передбачено збільшення фінансового результату на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України, якщо вони не обкладаються ПДФО і т. П.

Аналогічно вищезазначеною нормою звільняється від обкладення ПДФО вартість путівок, що не перевищує п'яти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, які надаються роботодавцем - платником податку на прибуток один раз на календарний рік працівникам та/або членам їх сімей першого ступеня споріднення.

Багато змін зазнало і адміністрування податків. Так, великими платниками податків тепер будуть вважатися суб'єкти господарювання, які сплатили до бюджету платежів, що контролюються ДФС, на суму, еквівалентну 1 млн євро (раніше - 20 млн грн). При цьому обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири квартали для таких платників повинен бути еквівалентним 50 млн євро (раніше - 1 млрд грн).

Вперше передбачено встановлення відповідальності посадової чи службової особи контролюючого органу перед державою в порядку регресу в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування через незаконних рішень, дій або бездіяльності цієї посадової (службової) особи.

Крім того, платники місцевих податків не будуть залучатися до відповідальності в разі неотримання ними повідомлення-рішення (наприклад, про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки).

Джерело: http://www.visnuk.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали