Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що буде з зарплатою лікарів після скасування тарифних сіток?

Редакція

17.01.2018 3352 0 0

У МОЗ планують відмовитися від тарифних сіток, згідно з якими лікарям сьогодні налічують посадові оклади (принцип - чим вище розряд медика, тим вище його посадовий оклад). EtCetera розповість, що ж буде після того, як цю систему скасують.

ВИЩЕ СЕРЕДНЬОГО. Після підписання Президентом закону про фінансові гарантії намір МОЗ змінити підхід до нарахування зарплати лікарям був закріплений законодавчо. У тексті зазначається, що лікарі вторинної ланки медицини отримуватимуть в 2,5 рази більше середньої зарплати в країні:

    При розрахунку тарифів і коригувальних коефіцієнтів базою для визначення компонента оплати праці медичних працівників є величина, яка становить не менше 250% середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, в якому будуть застосовуватися наступні тарифи і коригувальні коефіцієнти.

У липні 2017 року середня зарплата в Україні становила близько 6,1 тисячі гривень. Тому, якби цю методику ввели вже в 2018 році, лікар отримував би більш ніж 15 тисяч гривень на місяць (без урахування податків і зборів).

НЕ СЬОГОДНІ. Однак в 2018 році такі зміни для лікарів вторинної ланки медицини не передбачені. Очікується, що вони почнуться не раніше 2019 року, а до того зарплата буде розраховуватися виходячи з тарифної сітки.

Коли ж нова система буде впроваджена (більшість медзакладів стануть автономними), в системі охорони здоров'я почне формуватися конкурентний ринок праці. Тому працевлаштування в будь-який медичний заклад буде нагадувати конкурс на місце в приватну клініку - з індивідуальними умовами праці та зарплатою, відповідної кваліфікації лікаря, його запитам і можливостям клініки.

РАНІШЕ ВСІХ переваги, а можливо і недоліки нових принципів фінансування відчують лікарі первинної ланки - сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Виходячи з базового тарифу (370 гривень на одного пацієнта на рік), реформа обіцяє близько 60 тисяч гривень на одну медичну практику в місяць. Сюди входить зарплата лікаря і медсестри, оплата лабораторних досліджень, вартість медикаментів першої необхідності і витрати на утримання приміщення та обладнання.

У МОЗ сподіваються, що вже в 2018 році пілотні практики, які підписали достатню кількість декларацій, зможуть отримати таке фінансування. А поки в міністерстві визначають, яким чином буде оплачуватися обслуговування літніх людей, дітей і хворих на туберкульоз, адже базового фінансування на ці категорії пацієнтів може не вистачити.

Джерело: https://etcetera.media/chto-budet-s-z...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали