Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Шлюбний договір: можливі варіанти

Редакція

13.10.2016 1712 0 0

Україна відчуває бум шлюбних договорів. Укладають їх не тільки молодята, а й уже одружені люди. Як правило, це пов'язано з подіями 2014 р. Громадяни стали ще більш трепетно ​​ставитися до свого майбутнього, особистого майна.

Що цікаво, шлюбні договори часто підписуються не тільки між українцями, а й під час укладання шлюбу з іноземцями.

Прати/прибирати не змусити

Левова частка угод полягає жителями великих міст: Києва, Дніпра, Одеси, Львова. 80% випадків - складання шлюбних контрактів клієнтами для використання за кордоном. За кордоном до подібних договорів трохи інше ставлення: там їх дуже складно оскаржити.

Середня вартість розробки сторінки шлюбного контракту становить 150-200 грн. За останній час послуга істотно не подорожчала. Додатково клієнти звертаються за перекладом шлюбного договору на іноземну мову з подальшою консульської легалізацією або проставленням апостиля. У нас вартість запевнення документа нотаріусом порівнянна 2-4 тисячам гривень.

Подаючи договір нотаріуса, необхідний ряд документів:

    Паспорт плюс ідентифікаційний код кожного з подружжя.

    Свідоцтво про шлюб або заяву про реєстрацію такого.

    Електронний варіант проекту документа.

Шлюбний контракт підписується вже одруженими громадянами, або особами, тільки подали заяву в ЗАГС. При укладанні договору другою категорією людей документ вступає в силу відразу після реєстрації шлюбу. Якщо мова про угоду між подружжям, воно буде вважатися чинним з моменту нотаріального посвідчення.

Законодавство України замовчує про термін "життя" шлюбного договору. Подружжя має право самостійно встановити його для цілого документа або ж для обраних положень.

Вказуються різні моменти. Особливу увагу потрібно приділити наступному нюансу: згідно з українським законодавством, укладаючи шлюбний договір, необхідно уникати утиску / обмеження права однієї зі сторін. Це може стати умовою подальшого розірвання контракту судновим органом.

Не допускається включення прав або ж обов'язків немайнового характеру. Документ не повинен обмежувати дієздатність, правоздатність громадян.

Як оскаржити умови шлюбного договору

Будь контракт, якщо він складений неправильно, однозначно можна оскаржити. Особливо в Україні - прецеденти оскарження шлюбних договорів судами вже були. Підстави зустрічаються найрізноманітніші.

Одностороння відмова від документа виключений. Шлюбний договір розривають лише за обопільною згодою. Права/обов'язки, встановлені контрактом, припиняються з моменту його укладення або в день подання нотаріусу заяви про відмову від нього.

Буває, шлюбні договори розривають в судовому порядку. Анулювання можливо тільки при наявності істотних обставин, що унеможливлюють подальше дотримання угоди.

Наприклад: каліцтво, важка хвороба, смерть одного з подружжя, смерть обох, знищення майна, що забезпечує дохід ...

Існує можливість визнання шлюбного договору недійсним за рішенням суду (при виникненні умов, встановлених Цивільним кодексом України). Цьому передує вимога одного з подружжя або іншої особи, права та інтереси якого порушені угодою.

Можливі причини:

    порушення нотаріальної форми договору;

    включення умов, що ставлять когось із подружжя в надзвичайно невигідне матеріальне становище;

    якщо укласти його змусили обманом або фізичною силою;

    порушення документом норм закону (включення положень про особисті права, обов'язки подружжя, їх неповнолітніх дітей ...);

    урізання прав дитини, прописаних Сімейним кодексом України.

Розірвання та визнання шлюбних договорів недійсними - не рідкість у судовій практиці. Займаючись такими випадками, суди використовують загальні підходи розгляду справ про розірвання або визнання договорів недійсними.

Згідно з даними з Єдиного державного реєстру судових рішень, переважна більшість позовів про визнання шлюбних договорів недійсними залишається без позитивного вердикту. Суди задовольняють вимоги позивача лише за наявності дуже вагомих обставин, передбачених законом.

Існує різниця між розірванням шлюбного договору і визнанням його недійсним. Перший випадок - дія угоди припиняється тільки на майбутнє; все виконане сторонами за договором до розірвання зберігає юридичну силу. Другий - договір анулюється спочатку, з моменту укладення.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали