Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бізнес зберіг оптимізм щодо пожвавлення ділової активності

Редакція

13.01.2017 131 0 0

Наприкінці 2016 року український бізнес суттєво поліпшив свої очікування щодо обсягів виробництва товарів та послуг у 2017 році. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у IV кварталі 2016 року. Баланс очікувань щодо випуску товарів і послуг підвищився до 11.1% (у ІІІ кварталі – 5.4%).

Основними перешкодами, які обмежують спроможність підприємств нарощувати обсяги виробництва, вони називають високі ціни на енергоносії та нестабільна політична ситуація.

Третій квартал поспіль підприємства очікують на пожвавлення ділової активності. Індекс ділової активності становить 108.7% (у попередньому кварталі – 109.2%). Найбільш оптимістично налаштовані керівники підприємств переробної промисловості, енерго- та водопостачання, а також сфери торгівлі.

Як і в попередньому кварталі, найвищі оцінки підприємства зберігають щодо обсягів реалізації продукції власного виробництва та інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар. Зокрема, опитані компанії впевнені у збільшенні обсягів реалізації продукції як загальних, так і на зовнішньому ринку. Також відновилися очікування респондентів щодо зменшення кількості працівників на своїх підприємствах у 2017 році.

Водночас в останньому кварталі року бізнес посилив інфляційні очікування. Якщо у ІІІ кварталі компанії прогнозували, що інфляція становитиме 13.8% через 12 місяців, то у IV кварталі вони очікували інфляцію на рівні 16.2%  на кінець 2017 року.

До погіршення очікувань призвела посилена волатильність обмінного курсу гривні, а також очікування щодо підвищення доходів населення та, відповідно, збільшення споживчого попиту.

З огляду на очікуване поступове відновлення виробництва підприємства прогнозують зростання своїх потреб у позикових коштах найближчим часом. При цьому майже 35% підприємств планують залучати банківські кредити, з них переважна більшість (85% опитаних) надає перевагу кредитам у національній валюті.

Довідка

В опитуванні взяли участь 682 підприємства із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку України.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали