• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Без роботи в карантин: Як держава підтримує бізнес і як діяти безробітним, щоб отримати допомогу

Нове

20.11.2020 121 0 0

В Україні ввели «карантин вихідного дня» і представники бізнесу відразу заявили про значні збитки через заборону діяльності. Також в деяких сферах виникає необхідність скорочувати штат працівників.

Влада обіцяє підтримати і галузі, які постраждають найбільше, і людей, які втратять роботу.

Про ініціативи уряду, підтримки бізнесу та громадян розповідаємо докладніше.

Як держава підтримає бізнес

У виконавчій владі переконані, що «карантин вихідного дня» - вкрай необхідний крок, який дозволить зменшити соціальну активність людей і знизити ймовірність поширення коронавируса. Такий крок дозволить не вдаватиметься до повної локдауну в країні.

А щоб зменшити навантаження на ті галузі, які найбільше страждають від впроваджених обмежень, в уряді є 7 інструментів.

Минулого тижня, під час прийняття впровадження «карантину вихідного дня», прем'єр-міністр повідомив, що в повній мірі відновляться і розширяться наступні програми підтримки:

  • компенсація частини зарплат робітників у зв'язку з простоєм;
  • програма портфельних гарантій, яка повинна запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
  • можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною (напрацювання інструментів разом з Торгово-промисловою палатою);
  • продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дозволяє отримати кредитні канікули для бізнесу. Йдеться про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.
  • виплати на дітей для сімей підприємців, які діяли і навесні 2020 року.

До того ж, якщо член сім'ї захворів COVID-19, варто залишатися вдома на самоізоляції - держава буде платити за лікарняний.

Держава відновить виплати людям, які офіційно працюють і через карантин вихідного дня будуть позбавлені роботи в суботу та неділю. Це доплати, які проводилися підприємцям, в тому числі і під час першого локдауна. Однак, працівники повинні бути офіційно оформлені, за них повинні отримувати компенсацію їх роботодавці, які їм виплачують гроші.

Куди звертатися безробітним

Пандемія коронавируса і впровадження різних варіантів карантину можуть привести до вимушеного скорочення штату працівників. Тому, щоб отримати підтримку від держави, безробітні можуть зареєструватися в центрі зайнятості за спрощеною процедурою.

Реєстрація та призначення виплати допомоги по безробіттю здійснюється тільки на підставі поданих в службу зайнятості заяв.

З питань реєстрації необхідно звернутися до філій і базові центри зайнятості. Документи, для реєстрації, можливо подати електронною поштою на адресу філії або базового центру зайнятості з обов'язковим зазначенням контактних даних для зв'язку або особисто, в встановлену в центрі зайнятості ящик для кореспонденції.

1 из 1

Копії документів повинні бути засвідчені особистим підписом за формою: «Згідно з оригіналом. Підпис, прізвище та ініціали особи »і залишені в певному місці філії (базового центру зайнятості).

До того ж народні депутати прийняли закон №3692, відповідно до якого кошти з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України будуть спрямовані на фінансування утримання установ державної служби зайнятості, допомоги по безробіттю, допомоги по частковому безробіттю та допомоги на поховання.

Також документ розблокує витрати на інформаційно-аналітичну систему ДСЗ, яка забезпечує діяльність і виплати за рахунок коштів соцстраху. Вони були припинені 15 квітня під час внесення змін до бюджету.

До того ж, закон передбачає одноразову виплату допомоги, щоб безробітні могли розпочати підприємницьку діяльність і оплату послуг, що сприяють працевлаштуванню.

Чи є у громадян можливість вирішити кредитні питання - якщо споживач не може виплачувати кредит з причини втрати роботи в період пандемії коронавируса, то він повинен звернутися в банк, пояснити ситуацію і підтвердити, що тимчасово частково або повністю втратив дохід через карантинних заходів.

zik.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали