16 хороших економічних новин за 2016 рік
29.11.2016 207 2 1
У 2016 році іноземні компанії вже інвестували в Україну більше, ніж у минулому
Промислове виробництво за рік зросла на 2%
Це дані з січня по вересень. Якщо в минулому році за цей період було істотне падіння обсягів випуску продукції, то в 2016 році почався нехай і невелике, але зростання.
"Укрзалізниця" стала заробляти гроші
Державні компанії в Україні нагадують чорну діру. Їх майже три з половиною тисячі, і більшість збиткові. 46 найбільших компаній, чиї активи становлять 94% загальних активів держкомпаній, отримали збиток у розмірі 60 млрд гривень. І на цьому тлі є приклади, які доводять, що реально змінити ситуацію. Один з них — "Укрзалізниця", яка раніше була неймовірно збитковою. А за даними за 9 міс. 2016 року, вона нарешті отримала прибуток. А значить, будуть інвестиції, будуть нові поїзди, електрифікація залізниць і все те, що повинно бути у нормальної залізничної компанії. Не відразу, але процес розпочався.
Україна вже рік не купує газ у Росії
Ця новина не потребує додаткових коментарів. Просто перейди за посиланням до лічильника, який показує, як довго Україна обходиться без російського газу. За цей рік ми не замерзли, промисловість не зупинилася, Україна все ще існує. Всупереч прогнозам, яких повно в інтернеті і по телевізору у сусідів.
Експорт агропродукції в Європу трохи виріс
Це якщо порівняти дані за січень-вересень 2016 року з аналогічним періодом минулого року. При цьому європейські країн купують майже 27% експортованої Україною агропродукції. Наш найбільший партнер в Європі — Іспанія.
Експорт арбузов побив рекорд останніх декількох років
Якщо дивитися на результати останнього десятиліття, то після піку в 2010 році продаж кавунів в інші країни різко впала. Обсяг експорту кілька років коливався, але так і не наблизився до рекордної позначки. Зате показники 2015 року другі за останні десять років.
Україна увійшла в ТОП-10 країн Європи по продажу електромобілів
За перше півріччя 2016 року частка проданих в Україні електрокарів склала 0,7% від загальної кількості куплених нових машин.
0,7% — це не так мало, як здається. В середньому у Європі ця цифра становить 0,4%. Україну обігнали Норвегія, Швеція, Австрія, Франція і Нідерланди. У Норвегії частка електрокарів становить 15%.
За півроку українці купили майже 6 рази більше електромобілів, ніж поляки чи росіяни, при тому, що російський авторинок більше українського в 5 разів
Система ProZorro заощадили 7 мільярдів гривень бюджетних коштів
Про це повідомив заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов. Економія — це різниця між плановою вартість закуповуваного товару або послуги та вартістю договору, підписаного за результатами тендеру.
Турки хочуть побудувати в Маріуполі 8 заводів
Договір про співробітництво між мерією міста та інвестором, компанією "Райтел", уже подписан.
Заводи повинні будуть відкритися до 2018 року, інвестиції складуть 50 мільйонів доларів. Місту це щорічно дасть плюс 5 мільйонів гривень до бюджету і 1,5 тисячі робочих місць. Річний фонд оплати праці складе 4 мільйони гривень.
На цих заводах будуть виробляти ліфти, деталі машин, лампи і пластмасові вироби.
Стартував ракетоносець, оснащений першою сходинкою українського виробництва
Antares ОА5 злетів 17 жовтня в штаті Вірджинія. Від віднесе в космос вантажний корабель Sygnus.
Перша ступінь розроблена КБ "Південне" і виготовлена на "Південному машинобудівному заводі імені Макарова". У будівництві також брали участь і інші компанії Києва, Харкова, Запоріжжя, Чернігова.
Україна зайняла друге місце в світі по врожайності пшениці
В України дуже багато чорнозему — його площа дорівнює площі Британії. Правда, з продуктивністю сільського господарства у нас зазвичай гірше, ніж у порівнянних по можливостях європейських країнах Але ситуація змінюється. За останні 10 років приріст врожайності в Україні склав 44%.
У минулому році Україна експортувала яблука тільки в Білорусь, а в 2016 кількість країн-покупців збільшилася
Українські яблука допливли навіть до Індонезії та Лівії.
Українське соняшникова олія стає популярнішим у Європі
В 2015-2016 маркетинговому році Україна переробила на олію 12 мільйонів тонн олійних культур, в основному сої. Вироблено 5,2 мільйона тонн рослинного масла, майже 94% — соняшникова. Найбільші покупці — Європа, Індія і Китай.
Більше того, є домовленість постачати українську соняшникову олію в Антарктиду.
Франція починає постачати газ в Україну
Французька компанія Engie створила дочірню компанію в Україні, Engie Energy Management Ukraine, влітку 2016 року. Вона буде займатися імпортом, транспортуванням, зберіганням і продажем газу для промисловості. У майбутньому, можливо, вийде на ринок електроенергії.
Запорізька область отримає грант в 5,2 млн гривень на інклюзивну освіту
Інклюзивна школа — школа, в якій можуть комфортно спільно навчатися і діти з особливими потребами, і без них. Скажімо, там є пандуси або ліфти для учнів в інвалідних візках, книги, написані шрифтом Брайля і так далі. А головне — в таких школах дітям пояснюють, що всі ми рівні, незалежно від того, ходимо на двох ногах або їздимо на візку, можемо говорити чи розуміємо тільки суржик на мові жестів. Поки що в Україні така освіта доступно тільки для 10% дітей, яким воно необхідне. У школах Запорізької області зараз проходить експеримент, який покликаний дати таким дітям повноцінну освіту і допомогти їм стати частиною суспільства.
Доступ до ринку ЄС вже отримали 277 українських компаній
Детальніше прочитати про те, чим займаються ці компанії, можна тут. Ми ж відзначимо, що 5 з них будуть поставляти в Європу жаб'ячі лапки і равликів. Здається, у Франції з'явився серйозний конкурент :)
Джерело: http://businessviews.com.ua/ru/econom...
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 2