10 корисних сервісів, створених українцями на основі госданних
11.04.2016 275 0 0
Українці за півроку, які пройшли з тих пір як органи влади та держпідприємства почали відкривати дані, встигли створити десяток сервісів в галузі енергоефективності, юриспруденції, контролю держзакупівель, а також спеціалізованих галузевих рішень
У 2015 році Україна розпочала впровадження відкритих державних даних для органів влади та державних підприємств. У жовтні минулого року, після того як був прийнятий закон про відкриті дані, уряд затвердив перелік, що складається з більш ніж 300 першочергових наборів даних, багато з яких є повноцінними реєстрами. Згодом цей список доповнювався і зараз містить близько 500 наборів.
Це вся нормативно-правова база України, реєстр юросіб та ФОП, реєстр адміністративно-територіального устрою, реєстр патентів України, реєстр медичних засобів і цін на медичні засоби, фінансові плани держпідприємств, єдиний реєстр спортивних споруд, кадастр родовищ і проявів корисних копалин України. Всі ці дані доступні на Національному порталі відкритих даних data.gov.ua.
Для того щоб перетворити цей масив даних на користь і гроші, був створений інкубатор 1991 - проект громадської організації SocialBoost за підтримки міжнародних донорів, урядових організацій та інших партнерів. У підсумку через півроку після постанови, українські розробники вже створили ряд сервісів, корисних як для громадян, так і для органів влади.
1. 007 - контроль видатків бюджету, від Мінфіну до школи мікрорайону.
Пошуково-аналітичний ресурс, який використовує дані про використання коштів бюджету. Дозволяє швидко знайти, згрупувати і візуалізувати дані по всім розпорядникам. Наприклад, це дозволить бізнесу моніторити ціни на послуги і товари, які закуповує держава, а батькам - дізнатися, чи отримала школа кошти з бюджету на закупівлю пластикових вікон, і якщо так - то здавати готівку не варто.
2. Anticorruption Monitor, експертиза результатів державних тендерів.
Сервіс, який дозволяє оцінити переможців тендерів по методу кредитного скорингу. За допомогою системи оцінки ризиків, яка використовується банками для перевірки клієнтів, визначає можливу корупційну складову за 7-10 хвилин. Сервіс вже співпрацює з системою електронних аукціонів Prozorro.
3. Navizor - навігатор, що оцінює якість доріг.
Навігатор прокладає маршрути з урахуванням якості дорожнього покриття і даних, які оновлюються в режимі реального часу. Розробники запевняють, що їх сервіс дозволяє заощадити до 15 % палива плюс витрати на ремонт ходової. Зараз Navizor оперує даними про стан 150 тис. доріг в Україні і ще 36 країнах. З квітня команда запустила пілотний проект спільно з Дніпропетровською ОДА.
4. Crowdlegal - p2p платформа для спільного ведення судових справ.
Люди з кожним роком програють все більше справ державам і корпораціям через те, що не діляться справами і не підвищують загальну ефективність. Коли податкова приходить в 13 офісів IT компаній, то приходячи в 14-ий, вони використовують акт, написаний під копірку. Але 13 адвокатів покладуть свій досвід в тумбочку, і чотирнадцятому доведеться писати все заново. Сервіс дозволяє ділитися виграшними стратегіями, а також вибирати адвоката, орієнтуючись не на його рекламу, а на список його справ.
Детальніше читайте за посиланням: http://delo.ua/
Коментарі до матеріалу