Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

РРО в КНП – необхідність чи власний вибір?

05.06.2020 1073 0 0

Із цієї консультації ви дізнаєтеся, чи зобов'язані комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП), що надають платні медичні послуги, за які пацієнти розраховуються готівкою, при проведенні таких розрахунків застосовувати РРО.

Для відповіді на це запитання звернемося до Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Так, згідно зі ст. 2 Закону № 265:

  • РРО – це пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовано фіскальні функції та який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг);
  • розрахункова операція – це операція із приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток за місцем реалізації товарів (послуг), а також видання готівки за повернутий покупцем товар (надану послугу), а у випадку застосування банківської платіжної картки – оформлення розрахункового документа з оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у випадку повернення товару (відмови від послуги), – розрахункових документів із перерахування коштів до банку покупця.

Діяльність КНП у сфері медичного обслуговування населення є послугою, про що свідчить код КВЕД лікувальної установи – 86.10 «Послуги лікувальних закладів». Також КНП має право надавати платні медичні послуги з Переліку, затвердженого постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138.

Таким чином, аналіз наведених вище визначень дозволяє зробити висновок, що при здійсненні КНП операцій із надання платних медичних послуг, за які пацієнти розраховуються готівкою або платіжними картками, потрібно застосовувати РРО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали