• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Тимчасові податкові різниці та ВПА/ВПЗ: правила визначення й облік

10.12.2019 4696 1 4

Закриття бухгалтерського року: згадати все!

У загальному випадку відстрочені податки повинні визначати платники податку на прибуток. Причому ті підприємства, які ведуть облік за національними стандартами, використовують норми П(С)БО 17 «Податок на прибуток», а підприємства, що застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, – норми МСБО 12 «Податки на прибуток». Звідси випливає, що підприємства – платники єдиного податку відстрочені податки не рахують за визначенням.

Відстрочений податок також не зобов'язані визначати:

  • бюджетні організації (п. 2 П(С)БО 17);
  • суб'єкти малого та мікропідприємництва. Такі підприємства у фінзвітності визначають витрати з податку на прибуток у сумі фактично нарахованого податку за даними податкової декларації за звітний період (п. 5.8 розд. ІІ, п. 2.6 розд. ІІІ П(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність»). Нагадаємо, при складанні фінансового звіту за 2019 рік для визнання підприємств суб'єктами малого та мікропідприємництва слід застосовувати критерії, установлені ст. 2 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (п. 2 П(С)БО 25).

До підприємства не будуть застосовуватися фінансові санкції, адже це не є порушенням правил податкового обліку, які спричиняють недоплату податку до бюджету.

А от посадові особи підприємства за порушення правил ведення бухобліку можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на підставі ст. 1642 КУпАП: у розмірі від 8 до 15 НМДГ (від 136 до 255 грн), а за повторне порушення протягом року – від 10 до 20 НМДГ (від 170 до 340 грн). Однак застосувати такі штрафи можуть тільки органи фінансового контролю (на сьогодні це Державна аудиторська служба), якщо підприємство знаходиться в сфері їх контролю (ст. 2341 КУпАП).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали