Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Касові операції в бюджетних установах: первинні документи складаємо разом

17.04.2019 1952 0 0

Касові операції в бюджетній установі

Розрахунки готівкою через касу з виплати зарплати, допомоги із соцстрахування, авансів на відрядження та інших господарських витрат є буденними для бюджетної установи. Такі операції називаються касовими. Дотримання порядку їх здійснення завжди перебуває під пильною увагою контролюючих органів. Оскільки наведення ладу в касі починається саме з первинних документів, розглянемо їх форми та правила оформлення.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затверджено постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148).

За визначенням, наданим у пп. 11 розд. І Положення № 148, під касовими документами розуміють документи (касові ордери та відомості на виплату готівки, розрахункові документи, прибуткові та видаткові касові документи тощо), за допомогою яких оформлюються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку.

Під касовими документами розуміються документи, за допомогою яких оформлюються касові операції.

Для документального оформлення касових операцій використовують такі первинні документи, форми яких затверджено в додатках до Положення № 148:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали