• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Результати оцінювання роботи головбуха: якими документами оформлювати та скільки зберігати?

19.09.2018 2388 0 3

Як оформлюються результати оцінювання роботи головбуха бюджетної установи та якими нормативно-правовими актами передбачено порядок зберігання документів щодо такого оцінювання?

Згідно зі ст. 112 Бюджетного кодексу до повноважень Казначейства, серед іншого, належить також організація та координація діяльності голов­них бухгалтерів бюджетних установ та контроль за виконанням ними своїх повноважень шляхом оцінки їх діяльності. Аналогічна норма міститься й у Типовому положенні про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженому постановою КМУ від 26.01.11 р. № 59 (далі – Положення № 59).

Порядок проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень затверджено наказом Мінфіну від 01.12.11 р. № 1537 (далі – Порядок № 1537). Ним передбачено, що оцінювання проводиться раз на рік до 1 травня і складається воно із внутрішнього та зовнішнього. Якщо внутрішнє оцінювання полягає в заповненні оцінюваним головним бухгалтером анкети (її форму встановлено в додатку до Порядку № 1537), то зовнішнє здійснюється безпосередньо органом Казначейства, який обслуговує бюджетну установу, і для цього створюється комісія. Очолює цю комісію керівник органу Казначейства або його заступник.

Зауважимо, що вищезгадане оцінювання подіб­не до атестації головного бухгалтера щодо його професійної компетентності, придатності вирішувати покладені на нього завдання тощо. Безпосередньому оцінюванню передує визначення та затвердження переліку питань, за якими воно здійснюватиметься. Такий перелік має формуватись із урахуванням покладених на головбуха повноважень, завдань очолюваної ним бухгалтерської служби. Звісно, ці питання ґрунтуються на нормах Положення № 59.

Фактично фахівці органу Казначейства, що здійснює оцінювання, фіксують результати опрацювання головним бухгалтером переліку питань, наданих йому для розгляду, і комісія за кількістю набраних балів визначає оцінку. Якщо головбухом допущено недоліки, то вони впливають на таку оцінку.

Підсумком оцінювання є протокол комісії, що підписується головою та членами комісії.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали