• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оформлюємо трудову книжку молодому спеціалісту

31.07.2019 289 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина восьма)

У цій консультації розглянемо, що потрібно знати для оформлення трудової книжки молодого спеціаліста.

Як передбачено чинним законодавством, основним документом про трудову діяльність працівника є трудова книжка. Про це зазначено у ст. 48 КЗпП.

За записами у трудовій книжці обчислюють стаж, у тому числі спеціальний, за період до введення системи персоніфікованого обліку. Також трудова книжка підтверджує досвід, кваліфікацію і право працівників на пільги для призначення спеціальних пенсій, виплат за вислугу років тощо. Завдяки записам у ній підтверджується стаж роботи для призначення пенсій тощо.

Правильність заповнення трудової книжки як у разі прийняття на роботу, так і в разі звільнення з роботи запобігає проблемам, що можуть виникнути під час визначення органами Пенсійного фонду права на пенсію в майбутньому, на що не завжди звертають увагу працівники. В іншому разі можуть виникнути ускладнення щодо зарахування певних періодів до стажу роботи.

Трудові книжки ведуться на всіх працівників установи. Влаштовуючись на роботу, працівник зобов’язаний надати трудову книжку, оформлену в установленому порядку. Без неї приймаються на роботу лише ті особи, які працевлаштовуються вперше.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали