• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Шини на авто: оформлення та облік

10.07.2019 704 0 2

Ситуація: бюджетна установа придбала автомобіль, укомплектований шинами + одне колесо запасне. Як відобразити в обліку шини, які вже встановлені на авто, та придбання зимового (літнього) комплекту, заміну шин на авто та їх експлуатацію?

Автомобіль від постачальника може йти з різною комплектацією, але, зазвичай, він має один комплект автошин, що на ньому встановлені, плюс одну запасну.

Запасне колесо (запаска) перевозиться в автомобілі як додаткове для заміни спущеного, проколотого або для іншого непередбаченого випадку. Деякі за традицією говорять «запасна шина», але зараз ця назва не зовсім доречна: безкамерну шину не можна надягнути на диск без спеціальних пристосувань, тому повністю зібране колесо возять як запасне. Деякі запасні колеса (аварійне колесо, «докатка») не призначені для поїздок на далекі відстані. Максимальна експлуатаційна швидкість для більшості з них – 80 км/год.

Автошини використовуються з дотриманням вимог Правил технічної експлуатації коліс та пневматичних шин колісних транспортних засобів категорій L, M, N, O та спеціальних машин, виконаних на їх шасі, затверджених наказом Мінінфраструктури від 26.07.13 р. № 549 (далі – Правила № 549).

Рішення щодо придбання шин на авто приймає безпосередньо керівник установи за поданням відповідальної особи з урахуванням технічних характеристик авто, тому деякі установи придбавають літній та зимовий комплекти шин, а іноді лише універсальні всесезонні.

На кожну шину, яка надійшла в установу, у тому числі й на шини, придбані разом з авто, відкривається Картка обліку пробігу (наробітку) пневматичної шини (далі – Картка обліку) за формою додатка 5 до Експлуатаційних норм середнього ресурсу пневматичних шин колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджених наказом Мінтрансу від 20.05.06 р. № 488 (далі – Норми № 488, див. фрагмент).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали