• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звітуємо перед фондом соцзахисту інвалідів

13.02.2019 146 0 1

У цій консультації ми розкажемо, хто та в який строк зобов’язаний подавати звіт до Фонду соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) та як правильно його заповнити.

Відповідно до ст. 19 і 20 Закону від 21.03.91 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі – Закон № 875) постановою КМУ від 31.01.07 р. № 70 було затверджено Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування (далі – Порядок № 70).

Згідно із п. 1 Порядку № 70 підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фіз­особи, які використовують найману працю (далі – роботодавці), у яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, подають:

  • до відділень Фонду, у яких вони зареєстровані, – Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ (річна), затвердженою наказом Мінпраці від 10.02.07 р. № 42 (далі – Звіт, Наказ № 42);
  • центрів зайнятості, де вони зареєстровані як платники страхових внесків на ЗДСС на випадок безробіття, – інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів.

Звіт подається (надсилається рекомендованим листом) щороку до 1 березня наступного за звітним року (п. 2 Порядку № 70). Датою надходження Звіту вважається дата його подання, а в разі надсилання поштою – дата на поштовому штемпелі.

До відома! Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, також подають (надсилають) копію довідки органу ДФС про включення їх до реєстру неприбуткових організацій та установ. Оригінал довідки пред’являється під час подання Звіту. У разі надсилання Звіту поштою копія довідки засвідчується нотаріально (абзац четвертий п. 2 Порядку № 70).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали