Шановні колеги!
У господарській діяльності аграрних підприємств поширена практика використання майна (земельних ділянок, будівель, транспортних засобів і сільгосптехніки тощо), що належить власникам (учасникам/членам), для потреб підприємства. Такі правовідносини потребують належного оформлення.
На практиці доволі часто не розрізняють використання майна, яке належить власнику особисто, і майна, що належить підприємству. Це може призвести до небажаних податкових наслідків. Зокрема, якщо витрати на утримання та ремонт власного майна фізособи здійснюються за кошти підприємства, це може розглядатися як додаткове благо з обкладенням ПДФО та військовим збором. А в разі використання підприємством земельних ділянок без належної держреєстрації переходу права власності або права користування такою ділянкою можуть бути негативні наслідки щодо розрахунку мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ). Адже, на думку податківців, визначати МПЗ повинен той власник/користувач земельної ділянки, чиє право на землю зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
В Агропораднику розповімо про безпечні варіанти, за яких можна використати власне майно учасників/членів сільгосппідприємства на благо самого підприємства. Дотримуючись наших порад, ви зможете підтвердити зв’язок здійснених господарством витрат з експлуатацією такого майна в разі виникнення спору з органом ДПС.
Перелік основних питань, які висвітлюються в Агропораднику:
Легкої вам роботи та корисного читання!
Для ознайомлення з Агропорадником не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.
З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70