Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Агропорадник «Прибуток сільгосппідприємств: тонкощі бухобліку та оподаткування»

30.12.2021 130 0 0

1 из 1

Прибуток – вельми об’ємна та, водночас, одна з найбільш складних економічних категорій. Складність його визначення зумовлена різноманітністю інтересів, які він відображає. Зазвичай прибутком підприємства називають позитивний результат його діяльності за певний період. Простіше кажучи, це перевищення сукупних доходів підприємства над понесеними ним сукупними витратами.

Сільгосппідприємства використовують прибуток для розвитку самого підприємства, як власне джерело інвестицій, а також спрямовують на виплату дивідендів власникам (засновникам, членам). Тож глобальна мета діяльності кожного аграрного підприємства є очевидною – підвищення рентабельності бізнесу та, зрештою, зростання прибутку.

На загальний показник прибутку, а саме на фінансовий результат до оподаткування, впливають різні чинники. Серед них – необхідність формування за рахунок прибутку резервного капіталу, виправлення бухгалтерських помилок минулих періодів, різні типи коригувань згідно з чинною обліковою методологією.

Лише дотримання всіх методологічних засад ведення обліку доходів та витрат дає змогу отримати інформацію щодо реальної величини прибутку сільгосппідприємства і можливість оцінити подальші перспективи розвитку його діяльності.

В Агропораднику «Прибуток сільгосппідприємств: тонкощі бухобліку та оподаткування» ми розглядаємо найпоширеніші чинники формування прибутку та їх вплив на бухгалтерський і податковий облік (у т.ч. платника податку на прибуток).

Зокрема, ви дізнаєтеся:

  • як організувати облік доходів, витрат та фінансового результату діяльності підприємства;
  • обов’язкові обліково-методологічні напрями використання прибутку;
  • як спрямувати прибуток на виплату дивідендів;
  • як за рахунок прибутку збільшити статутний (складений) капітал;
  • як впливають помилки, допущені під час складання фінзвітності, на величину нерозподіленого прибутку;
  • які нюанси розрахунку та звітування з податку на прибуток мають врахувати сільгосппідприємства.

Агропорадник буде цікавим для керівників підприємств, бухгалтерів, економістів та фінансистів.

Для ознайомлення з Агропорадником не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70