Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи повинен орендодавець платити земельний податок, якщо орендар – єдинник третьої групи?

Сільгосппідприємство орендує земельні ділянки у фізичних осіб. Чи матимуть такі фізособи пільгу зі сплати земельного податку, якщо сільгосппідприємство стане платником єдиного податку третьої групи?

Відповідно до п. 281.3 Податкового кодексу (далі – ПК) від сплати земельного податку звільняються власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі таких ділянок та часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (на період дії такого єдиного податку).

Слід зазначити, що перелік фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, наведено в п. 281.1 ПК. Це, зокрема, інваліди, пенсіонери, ветерани війни, чорнобильці, особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років. Однак така пільга не поширюється на землі, призначені для ведення товарного сільгоспвиробництва (п. 281.2 ПК).

Отже, якщо фізична особа (незалежно від її статусу) надаватиме в оренду свої земельні ділянки, цільове призначення яких – «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва», платнику єдиного податку третьої групи, то їй доведеться сплачувати земельний податок за такі ділянки на загальних підставах.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали