Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Справедлива вартість біоактивів та сільгосппродукції: як визначати та обліковувати

29.11.2017 1229 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся про:

  • нормативно-правові вимоги щодо обліку біологічних активів та сільгосппродукції за справедливою вартістю;
  • порядок визначення та обліку справедливої вартості.

Головною особливістю діяльності аграрних підприємств є те, що більшість їх операцій пов’язана з біологічними активами (далі – БА).

Нагадаємо, що біологічний актив – це тварина або рослина, яка в процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові БА, а також приносити в інший спосіб економічні вигоди.

Залежно від участі в господарському обороті в обліку БА поділяють на:

  • поточні, які можуть давати сільгосппродукцію та/або додаткові БА, приносити в інший спосіб економічні вигоди протягом періоду, що не перевищує 12 місяців, а також тварини на вирощуванні та відгодівлі (наприклад, посіви озимих та ярових зернових культур, однолітніх трав тощо, а також тварини, які ще не переведені до основного стада ВРХ, свиней, овець, а також птахи, кролі, звірі, бджоли, риба та ін.);
  • довгострокові – усі БА, які не є поточними. До них належать: багаторічні насадження, зокрема сади, виноградники, плантації хмелю та ягідних культур, багаторічні трави тощо, а також тварини основного стада. Водночас у птахівництві, кролівництві та звірівництві тварини основного стада визнаються поточними БА;
  • незрілі довгострокові. До них належать БА, операційний цикл створення яких перевищує 12 місяців (крім тварин на вирощуванні та відгодівлі), які у звітному періоді ще не здатні давати сільгосппродукцію та/або додаткові БА прийнятної якості та кількості. Це, зокрема, багаторічні насадження (сади, виноградники, ягідники та ін.), що не досягли пори плодоносіння.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали