Поворотна фіндопомога: оподаткування та облік у отримувача
09.08.2016 708 0 1
У статті ви знайдете відповіді на запитання:
- як забезпечити фінансування господарської діяльності підприємства за допомогою позикових коштів;
- як відобразити в обліку отримання й повернення фінансової допомоги;
- що слід узяти до уваги, якщо ви маєте намір позичити гроші у фізособи, у тому числі в підприємця (на загальній системі оподаткування або на єдиному податку).
У будь-якого суб'єкта господарювання (далі – СГ) рано чи пізно виникають запитання, навіяні бажанням оптимізувати оподаткування. Наприклад, де взяти витрати, оскільки занадто великий оподатковуваний прибуток? Як «завести» на фірму гроші для фінансування, але так, щоб не заплатити зайвих податків? Та інші подібні запитання.
Давати відповідь на них із 2015 року стало простіше та приємніше. І причина того – нова редакція розд. ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу (далі – ПК) (згідно із Законом від 28.12.14 р. № 71-VIІІ).
У статті ми розповімо платникам податку на прибуток про нюанси надання й отримання поворотної допомоги у відносинах як із платниками цього податку, так і з неплатниками.
Поворотна фінансова допомога
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року