Сервіс «Електронний кабінет платника»: укладаємо договір про визнання електронних документів
12.09.2017 11878 0 0
ДФС України забезпечує функціонування «Електронного кабінету платника» (далі – ЕКП), вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua з використанням електронно-цифрового підпису Акредитованого центру сертифікації ключів.
Для входу до приватної частини особистого кабінету необхідно перейти за вкладкою «Вхід до особистого кабінету». Далі необхідно обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія, в головному меню ЕКП обрати розділ «Ведення звітності» - «Тип форми» - «Запити» - «Створити запит» - «Договір».
Договір підписується електронними цифровими підписами (далі – ЕЦП) посадових осіб платника податків - юридичної особи або фізичної особи - підприємця і ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки (за наявності), та надсилається електронною поштою до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Контролюючий орган, де зареєстрований платник, звіряє реквізити, вказані у Договорі, з реєстраційними даними платника податків в контролюючому органі. При невідповідності реквізитів повертає платнику податків його електронний носій та надані примірники договору.
Перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв’язку. Ця квитанція надсилається контролюючими органами на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в контролюючому органі. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.
Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних контролюючого органу є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП контролюючого органу, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в контролюючому органі.
Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо платник податків подає до органу ДФС нові посилені сертифікати ЕЦП, цей договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.
Підтвердження передачі податкових документів в електронному вигляді до контролюючого органу платник податків може переглянути у вкладці «Вхідні/вихідні документи» приватної частини особистого кабінету.
Платником укладається один Договір з контролюючим органом за основним місцем обліку, який надає право подавати електронні документи до будь-якого контролюючого органу, в якому такий платник перебуває на обліку.
Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу