Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Штрафні санкції не застосовуються на період зупинки реєстрації ПН

Редакція

18.09.2017 192 0 0

В індивідуальній податкової консультації від 16.08.2017 р. № 1 616/ІПК/04-36-12-01-16 ДФС роз'яснює, що в разі зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН штрафні санкції не застосовуються на період зупинки такої реєстрації до прийняття рішення про відновлення їх реєстрації.

Перебіг строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН переривається на період їх зупинки і штрафні санкції, передбачені п. 1201.1 ст. 1201 ПКУ не застосовуються до дня настання однієї з таких подій:

    прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;

    вступило в законну силу рішення суду про реєстрацію.

Тобто, штрафні санкції не застосовуються на період зупинки до прийняття рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, яке вступило в законну силу.

Реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, за якими комісією прийнято рішення про реєстрацію, підтверджується квитанцією про реєстрацію такої податкової накладної та/або розрахунку коригування, яка надсилається платнику разом з відповідним рішенням комісії.

Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) і одержувачу (покупцеві) - платнику ПДВ.

Якщо рішенням комісії ДФС платнику відмовлено в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, таке рішення їм може бути оскаржене в адміністративному порядку або в судовому порядку з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ.

Відсутність факту реєстрації платником - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Отже, факт зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не спростовує здійснення платником господарських операцій і відповідно дати виникнення першої події (поставка товарів/послуг, або отримання коштів), яке підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали