Прийнято Закон щодо покращення інвестиційного клімату в Україні
21.12.2016 919 0 0
Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (законопроект № 5368).
Законодавчим актом внесено комплексні зміни до розділів Податкового кодексу України, спрямовані на: удосконалення загальних положень щодо адміністрування податків та зборів, а також податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів; ліквідацію податкової міліції тощо.
Документ вносить зміни у Податковий кодекс, які впливають на дохідну частину державного бюджету на наступний рік.
Законопроектом пропонується внесення комплексних змін до практично в усі розділи Податкового кодексу України. Зміни спрямовані на спрощення та підвищення якості адміністрування податків і зборів, подальшого реформування фіскальних органів, прозорості взаємодії контролюючих органів та платників податків, зменшення корупції, ослаблення тиску на бізнес і створення нормальних умов для його розвитку.
Зокрема, цим документом пропонується створити замість податкової міліції фінансову поліцію. Втім, діяльність такої поліції повинна регламентуватися окремим законом.
Крім того, законопроект пропонує усунути диспропорцію в ставках земельного податку та орендної плати за землю та чітко закріпити за місцевими органами влади право встановлювати мінімальний розмір орендної плати.
Також пропонується змінити критерії належності платника податків до категорії найбільших: збільшений показник сплати платежів до державного бюджету за платежами, які контролюються ГФС, з 12 до 20 млн грн; критерій доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування змінено на критерій загального обсягу поставок в розмірі 1 млрд грн.
Прикінцевими та перехідними положеннями Кабінету Міністрів України:
- до 1 липня 2017 року забезпечити проведення незалежного аудиту баз даних та інформаційних ресурсів, що використовуються контролюючим органами; визначити порядок контролю, в тому числі моніторингу, центральним органом, що формує та реалізує фінансову політику, адміністрування центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, баз даних та інформаційних ресурсів, що використовуються для адміністрування податків, зборів та інших обов'язкових платежів;
- у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити розробку, створення та впровадження програмного забезпечення електронного кабінету;
- до 1 липня 2017 року розробити і внести до Верховної Ради України проект закону щодо запровадження єдиного рахунка для сплати податків і зборів;
- до 1 липня 2017 року розробити і внести до Верховної Ради України проект закону щодо запровадження податку на виведений капітал.
Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року.
Закон ухвалено з урахуванням пропозицій Комітету з питань податкової та митної політики.
Коментарі до матеріалу