Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Наслідки несплати аліментів

30.08.2018 2013 0 1

Невчасна сплата аліментів призводить до негативних наслідків для дітей, особливо тих, які мають певні важкі захворювання та інвалідність. Законом від 03.07.18 р. № 2475-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (далі – Закон № 2475) передбачено дієвий механізм притягнення до відповідальності осіб за несплату аліментів та ухилення порушників від призначеного стягнення несплачених аліментів. Тож розглянемо зміни, які нещодавно відбулись у законодавстві.

Відповідно до нової редакції ст. 1831 КУпАП за несплату аліментів боржник залучається до адміністративної відповідальності у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 год., якщо заборгованість виникла у сумі, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання (а якщо йдеться про аліменти на утримання дитини з інвалідністю або дитини, яка має важкі захворювання, – за 3 місяці із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання).

У разі повторного вчинення правопорушення протягом року порушник притягується до суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 год.

Ухилення особи від відбування суспільно корисних робіт тягне за собою більш суворе покарання – адміністративний арешт строком до 10 діб (ст. 1832 КУпАП).

Зауважимо, що суспільно корисні роботи призначаються судом на строк від 120 до 360 год. і виконуються не більше ніж протягом 8 год., а неповнолітніми – не більше 2 год. на день.

Відповідно до ст. 311 КУпАП перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Уповноважений орган із питань пробації у 10-денний строк із дня отримання постанови суду видає порушнику направлення на один із цих об’єктів згідно з п. 13.15 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Мін’юсту від 19.03.13 р. № 474/5 (далі – Порядок № 474/5).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали