Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Оприлюднено проект змін до Податкового кодексу

10.08.2016

Одні джерела називають документ фінальною версією податкової реформи від Мінфіну, тоді як інші звертають увагу на те, що проект ще обговорюється.

Міністр фінансів презентував доопрацьовану редакцію проекту. Перелік питань та зауважень учасників засідання говорить про те, що доопрацювання продовжується.

Розглянемо основні пропозиції станом на 9 серпня 2016 р.

Законодавчо закріплено поняття електронного кабінету платника податків.

Зі ст. 41 виключено норму про те, що у складі контролюючих органів (ДФС) діють підрозділи податкової міліції. Натомість ст. 19-2 передбачено: до функцій центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики в частині забезпечення формування та реалізації податкової та митної політики (Мінфіну), належить забезпечення виконання функцій та повноважень, покладених на підрозділи Фінансової поліції.

Платники податків зобов’язані зберігати документи не менш як 1095 днів, а при здійсненні контрольованих операцій – не менш як 2555 днів з дня подання податкової звітності.

Консультації, крім узагальнюючих, ДФС надає усно, Мінфін – у письмовій або електронній формі.

Бази даних переносяться з ДФС у Мінфін.

Термін проведення камеральної перевірки обмежено 30 календарними днями після граничного строку подання податкової декларації.

План-графік перевірок оприлюднюється на сайті Мінфіну.

Про проведення позапланової перевірки попереджатимуть не за 10, а за 15 робочих днів.

З 1 до 2 робочих днів збільшено строк надання документів контролюючим органам великими платниками.

З 5 до 7 робочих днів збільшено термін розгляду органами ДФС податкових апеляцій.

Запроваджено новий розмір штрафу: 50% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну їх реєстрації в ЄРПН від 180 до 365 календарних днів.

Сам термін реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН збільшується зі 180 до 365 днів.

Податок на прибуток залишається в нинішньому вигляді зі ставкою 18%.

Для розрахунку амортизації вартість ОЗ та нематеріальних активів береться без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки).

Запроваджується нова ставка ПДФО для осіб, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем, – 10% мінімальної зарплати.

Відповідно з’являється нова категорія платників – фізособи, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем з річним обсягом доходу до 250 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. (Якщо з 1 січня 2017 р. «мінімалка» становитиме 1600 грн., то це 400 тис. грн.). Аналог спрощенців, що перебувають на першій групі.

Збільшується граничний розмір добових за кожен день закордонного відрядження – з 0,75 МЗП до 40 євро.

Додано низку позицій щодо невключення до складу витрат підприємця: витрат, не пов’язаних з діяльністю самозайнятої особи; витрат на придбання, самостійне виготовлення основних засобів; сум ПДВ тощо.

Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ знов буде один замість наявних двох.

Ставки акцизного податку для алкогольної та тютюнової продукції залишаються без змін. 

Зі складу об’єктів оподаткування податком на майно планується виключити господарські (присадибні) будівлі, або так звані гаражі-склади-сараї.

Перелік авто, які підпадають під оподаткування транспортним податком, розміщується до 1 лютого податкового (звітного) року на сайті Мінфіну.

Платниками земельного податку визначено не «землекористувачів», а «постійних землекористувачів».

Мобілізовані працівники, так само, як і ті, що перебувають у декретних відпустках, не враховуються при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку.

Джерело: http://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/3...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
Визначення податкових зобов’язань із акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання: Інформаційний лист № 3/2025
Текст Інформаційного листа № 3/2025 див. нижче. В Інформаційному листі № 3/2025 розглянуто новації, передбачені Законом від 09.10.2024 № 4014-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біое...
21.05.2025
Повноваження посадових осіб акціонерного товариства у разі здійснення операцій з нерухомістю: судова практика
Розглянуто повноваження посадових осіб акціонерного товариства під час здійснення операцій з нерухомістю. Застосовуючи ст. 92 Цивільного кодексу (далі – ЦК), слід оцінювати не лише дотримання посадовою особою всіх положень законодавства, статуту, рішень загальних зборів учасників/акціонерів то...
21.05.2025
МОН пропонує змінити процедуру працевлаштування працівників закладів дошкільної освіти
Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт Процедури перевірки відповідності кандидатів на посади працівників закладів дошкільної освіти, інших суб’єктів освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти вимогам, визначеним ч. 3 ст. 25 Закону від 06.06.2024 № 37...
Кращі матеріали