Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо порядку зарахування позитивного сальдо по ПДВ

Редакція

13.12.2016 233 0 0

Лист Головного управління ДФС у Чернігівській області

від 02.12.2016 №3904/10/25-01-12-01- 09

Щодо порядку зарахування позитивного сальдо по ПДВ з особової картки платника податку, що реорганізується, на особову картку його правонаступника

ГУ ДФС у Чернігівській області, розглянуло запит платника податків на отримання податкової консультації щодо порядку зарахування позитивного сальдо по ПДВ з особової картки платника податку, що реорганізується, на особову картку його правонаступника, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Пунктом 98.2.2 ст. 98 ПКУ передбачено, що якщо реорганізація здійснюється шляхом об'єднання двох або більше платників податків в одного платника податків з ліквідацією платників податків, що об'єдналися, об'єднаний платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися.

Згідно п. 98.9 ст. 98 ПКУ, якщо сума надміру сплачених грошових зобов'язань або невідшкодованих податків та зборів платника податків перевищує суму грошових зобов'язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення перераховується в розпорядження правонаступників такого платника податків.

Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881, передбачено, що у разі коли внаслідок припинення юридичної особи шляхом реорганізації частина її зобов'язань чи заборгованості залишається непогашеною або у платника обліковуються складові суми переплат, до інтегрованих карток юридичних осіб - правонаступників засобами програмного забезпечення переносяться відповідні облікові показники з дотриманням хронології їх виникнення на підставі одного із документів: рішення про узгодження плану реорганізації платника податків; передавального акта; розподільчого балансу.

Враховуючи вищевикладене, у разі реорганізації платника податку сальдові показники з податку на додану вартість данного платника засобами програмного забезпечення будуть перенесені до сальдових показників його правонаступника з дотриманням хронології їх виникнення. Для цього правонаступнику потрібно звернутись до ДПІ за місцем обліку платника податку, який припиняє свою діяльність шляхом реорганізації, з відповідною заявою та підтверджуючими документами із вищезазначеного переліку.

Окрім того, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися  платником податків, якому надано таку консультацію, та діє до внесення змін до статей ПКУ, на які в ній іде посилання.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали