Нюанси заповнення звітності з податку на прибуток
07.11.2017 224 0 0
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 25.10.2017 р. № 2381/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення у звітній Декларації з податку на прибуток підприємств та у Додатку РІ до Декларації завищеної частини суми від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток, яку зазначено у податковому повідомленні-рішенні та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Податкові органи мають право проводити перевірку правильності та повноти визначення фінансового результату до оподаткування згідно з бухгалтерським обліком відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (пп. 20.1.44 п. 20.1 ст. 20 Кодексу).
У разі виявлення порушень податкового законодавства результати перевірок оформлюються актом, у якому відображаються показники поданих платниками податків декларацій (звітів, інших документів) та показники, встановлені при проведенні перевірки документів бухгалтерського обліку суб'єкта господарювання, первинних та інших документів тощо, виявлених в ході проведення перевірки. Отже, акти перевірки платника податку містять інформацію про показники, встановлені за результатами перевірки, які є підставою для визначення об’єкта оподаткування.
Якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт завищення розміру задекларованого від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток, заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявлених у податковій декларації, за результатами перевірки відповідно до п. 58.1 ст. 58 Кодексу контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
За результатами документальної перевірки у разі встановлення невірно визначених показників за даними бухгалтерського обліку, що вплинули на визначення об’єкта оподаткування, внаслідок чого контролюючим органом збільшені/зменшені податкові зобов’язання, приймаються податкові повідомлення-рішення форми "Р". При цьому визначені та узгоджені суми податкових зобов’язань автоматично нараховуються в інтегрованій картці платника податку та підлягають сплаті до бюджету без додаткового внесення коригувань/уточнень до податкових декларацій.
Разом з тим, у разі якщо за результатами документальної перевірки зменшено суми від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за минулі звітні (податкові) роки, що перевірялись, приймаються податкові повідомлення-рішення форми "П".
При цьому коригування/уточнення фінансового результату до оподаткування за попередній звітний період, що був охоплений перевіркою, не здійснюється.
Виправлення від’ємного значення здійснюється платником податків у показниках Податкової декларації з податку на прибуток підприємств в наступному звітному (податковому) періоді шляхом зазначення виправленої суми від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років у рядку 3.2.4 Додатку РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 р. № 467).
Коментарі до матеріалу