Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Мінфін затвердив узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування банківського сектору

05.02.2018

1 лютого 2018 року Міністерство фінансів України видало наказ № 77 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб»: затверджено три узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування банківського сектору.

У чому суть?

Неоднозначність податкового законодавства призводить до численних адміністративних та судових спорів між платниками податків та контролюючими органами.

Узагальнюючі податкові консультації – це дієвий інструмент, який дозволить суттєво скоротити підстави для таких спорів.

Наказом Мінфіну затверджено три узагальнюючих податкових консультації:

    стосовно визначення ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшує фінансовий результат до оподаткування (щодо застосування положення підпункту 1 підпункту 139.3.3 пункту 139.3 статті 139 Податкового кодексу України у редакції, що діяла до 1 січня 2018 року); зокрема, консультація визначає, що для визначення ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшує фінансовий результат до оподаткування, має використовуватись сукупна балансова вартість активів, знецінення яких визнається шляхом формування резерву відповідно до положень міжнародних стандартів фінансової звітності, незалежно від факту формування резерву за такими активами.

    стосовно визнання банками заборгованості безнадійною (щодо застосування положень підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України); зокрема, консультація визначає, що безнадійною заборгованістю для цілей оподаткування визнається списана заборгованість за фінансовим активом, що включає як заборгованість за основним боргом, так і заборгованість за нарахованими доходами.

    стосовно списання банком кредиту, виданого банком боржнику, як фінансового активу банку (щодо застосування положень підпункту «д» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України); зокрема, консультація визначає, що списання банком у бухгалтерському обліку кредиту, виданого банком боржнику, як фінансового активу банку, не є прощенням боргу, та сума такої списаної банком заборгованості не включається до оподатковуваного доходу боржника для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Що це дає?

Роз’яснення цих питань допоможе підвищити якість кредитного банківського портфелю завдяки зменшенню податкових перешкод при роботі банків з проблемними кредитами, що існують у зв'язку з неоднозначним застосуванням податкового законодавства.

Податкові роз’яснення мають дати відповіді стосовно того, як банкам вирішувати питання з проблемними кредитами, які не обслуговуються, одночасно поліпшуючи свій кредитний портфель та уникаючи можливого додаткового оподаткування.

Незалежна асоціація банків України, члени якої долучилися до роботи Експертної ради, вітає видачу перших узагальнюючих податкових консультацій та прагне й надалі працювати над розробкою потрібних фінансових інструментів.

Що далі?

Враховуючи велику кількість проблемних питань, що потребують роз’яснень, Мінфін, дотримуючись вимог Податкового кодексу та Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 вересня 2017 року № 811, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 жовтня 2017 року за № 1266/31134, докладатиме максимальних зусиль для ефективного та швидкого процесу випуску узагальнюючих податкових консультацій.

Для підготовки та видачі узагальнюючих податкових консультацій сформовано Експертну Раду у складі представників Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, офісу бізнес-омбудсмена, бізнес-асоціацій, аудиторських компаній.

Експертна Рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Міністерстві фінансів України, утворена з метою надання пропозицій та рекомендацій щодо необхідності надання узагальнюючих податкових консультацій та підготовки проектів таких консультацій.

Джерело: https://www.minfin.gov.ua/news/view/m...

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Документи, які набули чинності з 30 червня по 6 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Указ Президента від 27.06.2025 № 421/2025 «Про Раду з питань підтримки підприємництва» Указ Президента від 27.06.2025 № 422/2025 «Про рішення Ради національної бе...
04.07.2025
Зміни в законодавстві з 30 червня по 4 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Оприлюднено проєкт змін до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ДПС оприлюднила проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладни...
04.07.2025
Вимоги до системи управління ризиками визначено для надавачів нефінансових платіжних послуг
Національний банк визначив вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг у межах підготовки до запровадження відкритого банкінгу. Національний банк визначив вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг у межах підготовки до запроваджен...
Кращі матеріали