Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Курсові різниці у Звіті про контрольовані операції: відображати чи ні?

ГУ ДФС у Миколаївській області у листах від 12.08.2016 №2399/10/14-29-12-02-20, від 18.08.2016 №2474/10/14-29-12-02-20 розглянуло наступні питання щодо заповнення Звіту про контрольовані операції:

Якщо у графі 20 додатку до Звіту про контрольовані операції загальну вартість операції (без вирахування непрямих податків) необхідно відображати в гривнях, то чи необхідно враховувати положення П(С)БО 21 "Вплив змін валютних курсів", якщо гривневий еквівалент в митній декларації при отриманні від покупця авансу в іноземній валюті, відрізняється від суми визначеного доходу за правилами бухгалтерського обліку?

Графу 20 додатку до Звіту про контрольовані операції необхідно заповнювати у гривнях, як це передбачено пунктом 23 розділу IV Порядку складання Звіту про контрольовані операції.

При визначенні критерію щодо обсягу господарських операцій платника податків для цілей трансфертного ціноутворення (з кожним контрагентом понад 5 млн. грн), операції в інвалюті враховуються на дату їх здійснення у гривневому еквіваленті. При цьому курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в інвалюті, не враховуються при визначенні обсягу господарських операцій.

Однак, доходи від курсової різниці за відповідний податковий (звітний) рік враховуються при визнанні господарських операцій контрольованими при обчисленні річного доходу платника податків (понад 50 млн. грн).

Чи призведе подання уточнюючого Звіту про контрольні операції до застосування штрафних санкцій, визначених в п.120.3 ПКУ?

Штрафні санкції, передбачені п. 120.3 ПКУ, будуть застосовані, якщо виявлено контрольовані операції, які були раніше не задекларовані у Звіті про контрольовані операції. У такому випадку такий платник сплачує штраф у розмірі 1% суми контрольованих операцій, не задекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції.

При цьому  платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі Звіти за будь-який звітний (податковий) період .

Позиція ДФС України з цього питання викладена у відповіді на запитання 13 у листі від 14.04.2016 №13362/7/99-99-19-02-02-17.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
15.05.2025
Чи зараховується військова служба до трудового стажу
В якому випадку військова служба зараховується до трудового стажу? Більше за темою: Стаж працівників для пільгових пенсій Повернення працівника на роботу після військової служби: дії роботодавця Так, Міноборони та інші силові структури та відомства сплачують за строковиків та контрактників страхов...
15.05.2025
Яка ставка ПДВ зазначається у зведеній ПН, якщо вона змінювалася під час її складання
Якщо товари придбавалися за ставкою 20 % та такі товари починають використовуватись у негосподарський діяльності, то платник повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПК, та скласти і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну, з типом причини 13, в якій повин...
15.05.2025
Не зараховано стаж після подачі сканкопій трудової книжки: як діяти
Як уточнити період страхового стажу, якщо ПФУ не зарахувало його? Більше за темою: Видача трудової книжки без звільнення Як у трудовій книжці зробити запис про роботу за сумісництвом Електронна та паперова трудова книжка: що треба знати працівнику та роботодавцю Я подала свою трудову книжку на оц...
Кращі матеріали