Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Курс долара: експерти дали прогноз, що буде з валютою

Редакція

01.06.2016 171 0 0

Протягом року обсяги продажу іноземної валюти фізичними особами зменшились удвічі. Не краща ситуація зі зворотними операціями стосовно долара та євро.

Спеціалісти зазначають, що таке явище має логічне пояснення.

В Україні вже два роки діють доволі жорсткі обмеження на валютному ринку.

Вони встановлені Національним банком і, з одного боку, є виправданими. Адже коли в країні є суттєві коливання на валютному ринку чи інші кризові ситуації, певні адміністративні заходи є ефективними. Щоправда, лише на короткий проміжок часу. Якщо продовжувати таку тенденцію на три-шість місяців, а тим більше - на кілька років, то ефективність таких обмежень стрімко зменшиться.

На думку фахівців, статистика Нацбанку не зовсім об’єктивно відображає ситуацію на валютному ринку держави.

Зменшення обсягів торгівлі валютою у касах комерційних банків свідчить про те, що люди знайшли інші механізми купівлі-продажу долара, наприклад на тіньовому ринку. Це пов’язано з оподаткуванням валютних операцій, внаслідок чого громадяни суттєво переплачують.

Нагадаємо, що з початку 2015 року всі українські банки зобов’язані стягувати валютний збір у розмірі 2% до Пенсійного  фонду. Наразі це більше, ніж 50 копійок. Уявімо, що людина здає долар по 25 грн., а купує по 25,2 грн. плюс 2%. Ясна річ, це невигідно, тому громадяни шукають інші механізми. Одним з найпоширеніших є послуги нелегальних обмінних пунктів або чорного ринку валюти.

Це є одним із головних прорахунків політики оподаткування валютних операцій. На жаль, абсолютна більшість валютних операцій тепер йде у тінь. Тому статистика Національного банку не може відображати об’єктивну картину на валютному ринку.

«Вирівняти» ситуацію дозволить суттєве зменшення або ж повне скасування валютного збору. Адже в кінцевому результаті цей захід регулювання може спричинити крах всієї банківської системи.

Поряд з тим, визнають експерти, у країні справді зменшились обсяги валютно-обмінних операцій. На це є об’єктивні причини і вони пов’язані зі зменшенням рівня доходів населення. Також на обсязі продажу та купівлі валюти позначається ділова активність. Однак останні критерії є не настільки суттєвими.

Докладніше дивись за посиланням: http://gazeta1.com/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали