Як укласти договір на добровільну сплату ЄСВ
16.11.2017 7436 0 0
Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями передбачено право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Таке право, відповідно до част.1 ст. 10 Закону № 2464-VI, надається особам, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 част.1 ст. 4 Закону № 2464, та не належать до платників єдиного внеску, визначених п.п. 4 та п.п. 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464, у тому числі іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Вищезазначені особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату) - такі терміни визначено част.2 ст.10 Закону № 2464.
З метою укладення договору платники, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску з деяких видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, подають до фіскальних органів за місцем проживання:
- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за встановленою формою (форму встановлено в додатку 3 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449), в якій зазначають, уякому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь;
- копію трудової книжки (за наявності);
- копію документа, що посвідчує особу.
Територіальний орган ДФС, до якого надійшла заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування,укладає договір про добровільну участь відповідно до типового договору (абз.3 част.3 ст. 10 Закону № 2464)в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви.
Для осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, базою нарахування ЄВбудуть суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464, разом з цим, сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу (п. 3 част.1 ст. 7 Закону № 2464).
Частиною 6 статті 10 Закону № 2464 визначено, що ЄВ для осіб, які мають право на добровільну сплату ЄВ встановлюється у розмірі, визначеномустаттею 8 Закону № 2464, а відповідно до част.5 ст. 8 Закону № 2464, ЄВ для платників, зазначених у ст. 4Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування ЄВ.
ГУ ДФС у Київській області звертає увагу, що Законом від 03.10.2017 №2148-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни щодо максимальної величини бази нарахування єдиного внеску – з 01.01.2018 року вона становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. На сьогоднішній день діє максимальна межа бази нарахування єдиного внеску, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом.
Крім того, Законом №2148-УІІІ внесено зміни до Закону № 2464, відповідно до яких з 1 січня 2018 року договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору. Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди може бути здійснена за окремим договором.
Джерело: http://kyivobl.sfs.gov.ua/media-ark/n...
Коментарі до матеріалу