Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Експортовану продукцію повернули: що в оподаткуванні та обліку

Ситуація. Сільгосппідприємство експортувало сільгосппродукцію нерезиденту згідно із ЗЕД-договором, але якість продукції не влаштувала покупця і він повернув її сільгосппідприємству. Чи обкладається ПДВ операція з повернення раніше експортованої продукції, чи буде у сільгосппідприємства право на податковий кредит, а також як ця операція обкладається податком на прибуток та відображається в бухобліку?

Продукція, що була раніше експортована, може бути повернена в Україну в митному режимі імпорту або реімпорту. Від обраного режиму залежить порядок документального оформлення та сплати митних платежів. Тож розберемося, у якому митному режимі вигідніше завозити продукцію, яка була перед цим експортована.

Реімпорт

Особливості митного режиму реімпорту визначено в гл. 14 Митного кодексу (далі – МК).

Так, реімпорт – це митний режим, відповідно до якого товари, що були вивезені за кордон або оформлені для вивезення, випускаються у вільний обіг на митній території України (далі – МТУ) із звільненням від сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання ЗЕД (ст. 77 МК).

Згідно зі ст. 78 МК митний режим реімпорту може бути застосований до товарів, які були поміщені в митний режим експорту (остаточного вивезення) та повертаються особі, яка їх експортувала, через невиконання чи неналежне виконання умов договору з іноземним покупцем або за інших обставин, що є перешкодою для виконання такого договору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали