Працівник написав заяву про надання додаткової відпустки у зв’язку з укладенням шлюбу. Реєстрація запланована на 20 число, заява - на 31 число. У відпустці йому відмовлено. Працівник відсутній на роботі 31 числа. Чи правомірно його звільнити за прогул?
Згідно з п. 8 ч. I ст. 25 Закону Про відпустки, особам, які одружуються, за їх бажанням в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 10 календарних днів.
Підставою для надання працівникові відпустки у зв’язку з вступом в шлюб є:
Надання працівникові відпустки оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця. Слід зазначити, що законодавством не визначені терміни надання відпустки особам, які укладають шлюб. Можна зробити висновок, що відпустка без збереження заробітної плати надається з дня, про який просить працівник, у межах періоду, в якому існують обставини, що дають право на відпустку.
Надання відпустки передбачено особам, вступають у шлюб, тобто тим, які знаходяться в процесі вступу в шлюб, а не тим, «які вступили в шлюб» або «які збираються вступити шлюб». Право на цю відпустку мають працівники в період, який «прив’язаний» до дати вступу в шлюб. Тому відпустка може безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним, або дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки.
Отже, якщо реєстрація шлюбу призначена на суботу, а працівник бажає використовувати відпустку після весілля, то цілком правомірним буде надання відпустки з п’ятниці або з найближчого понеділка. Однак надати таку відпустку через місяць після весілля не можна. Відсутність працівника на роботі 31.08.2016 є правомірною у разі надання відпустки без збереження заробітної плати (п. 8 ч. I ст. 25 Закону Про відпустки) з понеділка 22.08.2016 тривалістю 10 к. д. за заявою працівника шляхом видання наказу.
Джерело: http://vn.dsp.gov.ua/novini-upravlinn...