Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що зміниться в нарахуванні субсидій з початком опалювального сезону

29.08.2016

Вже через кілька місяців з початком опалювального сезону отримувати субсидію буде кожен другий українець. Так, в Мінсоцполітики підрахували, що під час опалювального сезону з 15 мільйонів сімей субсидію оформлять 9 мільйонів (зараз 6). На даний момент одержувачі субсидій в середньому покривають 12% від реальної вартості «комуналки», в опалювальний сезон цю суму збільшать до 15%. Скільки ж доведеться платити за послуги ЖКГ українцям, які оформили «знижку» від держави, і кого взагалі можуть позбавити допомоги?

Обов'язковий платіж: чим більший дохід, тим більше доведеться платити

 Коли сім'я отримує субсидію, то вона зобов'язана сплачувати обов'язкову частку платежу, встановлену органом соціального захисту. І це зрозуміло: держава допомагає оплатити житлово-комунальні послуги, а й накладає обов'язок - певну частину цих послуг ви повинні оплачувати.

Коли сім'я отримує субсидію, то вона зобов'язана сплачувати обов'язкову частку платежу, встановлену органом соціального захисту.

Сума обов'язкового платежу залежить від доходу сім'ї та розраховується індивідуально. Наприклад, сім'ї з трьох осіб, яка живе на одну мінімальну зарплату, доведеться заплатити за «комуналку» всього 2,8% від свого доходу (42 гривні). Якщо ця ж сім'я буде жити на дві мінімальні зарплати (3 тисячі гривень), обов'язковий платіж збільшиться до 170 гривень (5,6%).

Однак уже незабаром платити доведеться більше. Так, зараз одержувачі субсидій покривають 12% нарахувань, з початком нового опалювального сезону оплатити доведеться 15%, пояснив міністр соцполітики Андрій Рева. Якщо працездатний член сім'ї офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін, будуть враховувати його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (на даний момент - 2900 гривень). Раніше для непрацюючого члена сім'ї вважали дохід в розмірі одного прожиткового мінімуму.

Варто відзначити, що субсидія нараховується на соціальну норму споживання, яка залежить від кількості осіб в сім'ї та площі житла. Ті, хто перевищує норму споживання, за «зайві» ресурси повинні платити повну вартість.

Наприклад, для кожної сім'ї субсидія покриває опалення 35,22 квадратних метрів + 13,65 квадратів на кожного прописаного у квартирі людини. Сім'ї з трьох осіб держава компенсує опалення 76,71 квадратних метрів. Після перегляду тарифу на опалення, наприклад, в Києві, на опалення 76,71 квадратних метрів знадобиться 2554 гривень (1,8 Гкал тепла). Сім'ї з трьох осіб в квартирі площею 100 квадратних метрів за опалення 23 квадратів доведеться платити без «знижки».

Згідно з постановою Кабміну, сім'я (з газовою плитою) з трьох осіб за місяць може використовувати 150 Квт/год електроенергії (решта не покриває субсидія). На опалювальний сезон, згідно з нормативом Кабміну, потрібно витрачатимуть не понад 1200 кубометрів газу.

До слова, українцям із середнім достатком субсидія взагалі не передбачена. Так, за даними Держстату, середня зарплата в Україні перевищила 5 тисяч гривень. Сім'я з трьох осіб (дитина і двоє дорослих) в місяць в середньому може отримувати 10 тисяч гривень, як пояснили в Мінсоцполітики, обов'язковий платіж в цьому випадку становитиме 28% від доходу - 4,2 тисячі гривень.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали