Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Бізнес і податки: що пророкує цим категоріям підвищення мінімалки

21.11.2016

Тема підвищення мінімальної зарплати все так само актуальна, як і з першого дня оголошення. Експерти не втомлюються прогнозувати ризики і переваги. Стало відомо, що Міжнародний валютний фонд відноситься до цього з побоюванням. Чи потягне бюджет, переживають там. Чи зможе бізнес, кажуть тут. Що з цього може вийти?

Підвищення мінімальної зарплати було сприйнято дуже нервово. Головна претензія — такий крок не був узгоджений з фондом.

При цьому наголошується, що МВФ знав про плани уряду і раніше вивчав усі сценарії підвищення мінімальної зарплати.

У МВФ побоюються, чи підйомними виявляться ці 3,2 тис. грн для бізнесу, і Кабмін прораховував ризики за рівнем безробіття. У Міжнародному фонді вважають, що інфляція може зрости на 2%.

Обіцяне українцям подвійне підвищення мінімальної зарплати — до 3200 грн — автоматично збільшить в 2017 році не тільки витрати підприємств на оплату праці, але і суму єдиного соціального внеску (ЄСВ), а також розмір єдиного податку, прив'язаного до «мінімалки» (для першої та другої груп підприємств). Але вже є пропозиції зберегти для платників першої групи колишній розмір податку.

Щоб пом'якшити удар для самого малого бізнесу, було прийнято рішення не підвищувати «мінімалку» для першої групи платників єдиного податку. Для них виплати залишаться на існуючому рівні.

Зокрема, нова версія законопроекту №5132 (від 3 листопада 2016 року) прописує, що стягувати єдиний податок з платників першої групи будуть в прив'язку не до мінімальної зарплати, а до прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У проекті бюджету-2017, підготовленому до другого читання, прожитковий мінімум з 1 січня 2017 року становитиме 1,6 тис. грн, тобто, зафіксовано на тому ж рівні, що і мінімальна зарплата з 1 грудня 2016 року.

До першої групи відносяться фізособи-підприємці без найманих працівників з оборотом до 300 тис. грн. у рік.

Але платники другої групи (до 10 найманих працівників і оборотом 1,5 млн грн) будуть платити єдиний податок, розрахований виходячи з мінімальної зарплати у 3,2 тис. грн.

На підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3,2 тис. грн бізнес відреагував по-різному. Великі підприємства і навіть цілі галузі і так давно платять більше, а от малий бізнес готується до найгіршого.

ЄСВ адже теж зросте вдвічі. Компанії змушені скорочувати персонал і виробництво, не зможуть запропонувати потрібні обсяги товарів, значить, зросте імпорт і попит на валюту. Плюс громадяни побіжать конвертувати додаткові доходи у валюту.

Бізнес підтримує підвищення зарплат, але вважає, що воно може базуватися тільки на результатах економічного зростання і, у будь-якому випадку, відбуватися поступово.

У Мінфіні такі аргументи роботодавців відкидають. Бізнес отримав близько 70 млрд грн економії від зниження ЄСВ. Але він не поспішає направляти ці гроші на підвищення зарплат. За статистикою близько 47 тис. директорів підприємств отримують мінімальну зарплату, що говорить про спроби мінімізувати податки.

Разом з тим, у бюджетній сфері оклади значно зростуть. Наприклад, за рахунок підвищення першого тарифного розряду до 1,6 тис. грн у вчителів зарплати збільшаться до 50%.

Бізнес нічого не втратить. Наприклад, з січня 2016 року підприємства замість 500 грн ЄСВ з мінімальної зарплати стали платити 300 грн. При зниженою ставкою податку підвищення мінімалки в два рази дає збільшення ЄСВ приблизно на ті ж 300 грн.

Крім того, громадяни з мінімальною зарплатою не підуть купувати долари і розгойдувати валютний курс. Інфляція також не буде розкручуватися (максимум на 1%), так як у тих, хто платить мінімалку, дуже невелика частка витрат на зарплату в собівартості продукції. За його словами, потрібно стимулювати споживання і зупинити спіраль закручування економіки, коли падіння доходів населення призводить до скорочення споживання, а потім — падіння виробництва товарів і податкових надходжень. Несходовский запевняє, що люди підуть купувати, в першу чергу, продукти харчування. І підвищення мінімалки буде мати позитивний ефект для окремих категорій населення.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
27.06.2025
Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки
Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу. Більше за темою: Компенсація від держави за придбання ...
Кращі матеріали