Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

9 приводів для бізнесу сказати “ні” перевіряючим органам

13.02.2017

Пожежники, податківці, екоінспектори та інші контролюючі органи з року в рік нищать і трусять український бізнес. Контролерів предостатньо, але регулярні перевірки все одно не призводять до скорочення кількості пожеж або підвищення якості продукції. А все тому, що вони працюють над досягненням трохи інших цілей. З цієї причини бізнесу варто уважно ставитися до повноважень і обов’язків контролерів, а також знати свої права.

2017 рік має шанси стати переломним для існуючої системи державного нагляду за діяльністю українських підприємців. Протягом наступних 11 місяців Державна регуляторна служба (ДРС) повинна розробити єдину електронну систему. У ній будуть у відкритому доступі публікуватися всі плани перевірок на наступний рік і звіти про їх виконання. Але вона також повинна створити механізм нагляду за самими контролюючими органами, щоб ті не виходили за рамки своїх повноважень і встановленої процедури контролю.

Щоб новій системі дати трохи часу для запуску, через Верховну Раду в кінці попереднього року продавили продовження мораторію на перевірки бізнесу в 2017-му. Хоча він є скоріше обмеженням, а не забороною, адже ряд контролюючих органів зберегли право проводити планові перевірки, а решта – мають чотири приводи для позапланових.

Проте, нові правила перевірок, які прийняли в кінці минулого року і повинні втілювати в життя протягом поточного, дають бізнесменам більш чітке розуміння, в яких випадках, вони можуть навіть на поріг не пускати перевіряючих. Юристи відзначають, що підприємець має право відмовити або зупинити перевірку практично через будь-яке відхилення від процедури. “Винесені за результатами такої перевірки постанови або розпорядження можуть бути оскаржені в суді, а виконання рішення, наприклад, про стягнення штрафу – призупинено на час розгляду.

№1. Планова перевірка обов’язково повинна бути включена в річний план

Планова перевірка, з якою контролюючий орган прийшов до підприємця, обов’язково повинна бути включена в річний план. Його, в свою чергу, контролюючий орган зобов’язаний опублікувати на своєму сайті до 1 грудня року, що передує плановому. При цьому вносити зміни до річного плану заборонено законом. Тільки для усунення технічних помилок або в разі зміни назви підприємства.

Після запуску єдиної системи перевірок, ці плани будуть відображатися саме там. А підприємцям не доведеться ходити по вельми заплутаним сайтам контролюючих органів, щоб дізнатися чи чекають їх “найприємніші” візити протягом року.

№2 Немає повідомлення – немає перевірки

Юристи відзначають, що контролюючі органи зобов’язані повідомити підприємця про свій найближче плановий візит не пізніше, ніж за 10 днів. Вимоги до повідомлення встановлені законом і, при їх недотриманні, суб’єкт господарювання має право не допускати контролюючий орган на підприємство для здійснення планового заходу.

Повідомити підприємця можна не тільки вручивши йому повідомлення особисто або відправивши звичайною поштою. Електронне повідомлення з 2017 року теж береться до уваги.

№3 У контролера повинні бути повноваження

Перед початком перевірки контролер зобов’язаний пред’явити оригінал направлення або посвідчення на перевірку, вручити його копію підприємцю, показати своє службове посвідчення, видане органом, який проводить перевірку. В іншому випадку, за словами юристів, – проведення перевірки можна як мінімум відстрочити.

Докладніше дивись за посиланням: https://www.dilovyi.info/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали