5 змін у порядку надіслання ППР платникам податків
12.10.2017 860 0 0
ДФС у листі від 06.09.2017 р. N 23766/7/99-99-14-03-03-17 звертає увагу на зміни у порядку надіслання податкових повідомлень-рішень платникам податків:
1. Підписання документа здійснюється керівником органу державної фіскальної служби (його заступником або уповноваженою особою) - за наслідками податкового контролю (пункт 86.8 статті 86 Кодексу), керівником органу державної фіскальної служби (особою, що виконує його обов'язки) - за наслідками перевірок, що здійснюються відповідно до Митного кодексу України (пункт 12 статті 354 Митного кодексу).
2. Передбачена законодавча можливість складання та надсилання податкових повідомлень-рішень в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (п. 42.4 ст. 42 Кодексу). Проте слід звернути увагу, що фактичне виконання цієї норми буде можливим після внесення змін до відповідного програмного забезпечення та впровадження електронного кабінету платника.
3. Всі форми податкових повідомлень-рішень викладено у новій редакції у зв’язку із вдосконаленням їх структури та заміною в них приміток щодо вручення, оскарження, наслідків невиконання податкових повідомлень-рішень, нарахування пені тощо.
4. Податкові повідомлення-рішення форми "Н" (додаток 13) та "ПН" (додаток 14) доповнені новими нормами.
Так, у зв’язку із змінами до пункту 58.1 статті 58 Кодексу передбачено обов'язок контролюючого органу відображати у податкових повідомленнях-рішеннях попередження платника податків про необхідність складення та реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування до неї у випадках, визначених Кодексом.
5. Податкове повідомлення-рішення форми "Р" (додаток 2) доповнено графою щодо нарахування за наслідками перевірок сум пені відповідно до Податкового кодексу (крім пені, передбаченої статтею 129 Кодексу).
Коментарі до матеріалу