Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Банки почали доплачувати українським компаніям за ризик закриття

Редакція

14.04.2016 163 0 0

Процентні ставки за поточними гривневими рахунками для юридичних осіб за останній місяць зросли на 2-3% річних.

Населення важко несе гроші в банки, тому основний акцент робиться на суб'єктів господарювання. Для них підвищуються відсотки, в першу чергу за поточними рахунками, так як мало юридичних осіб оформляють строкові вклади хоча б на 2-3 місяці. Мета - забезпечити сталість пулу поточних грошових коштів.

Максимальна прибутковість по вкладеннях українських корпорацій зараз досягає 15-18% річних.

До того ж компанії все частіше вимагають підвищені ставки, як плату за додатковий ризик: адже державою на поточний момент гарантуються тільки вклади фізосіб (у юросіб гарантій немає) - вкладення до 200 тис. грн. компенсуються з Фонду гарантування вкладів.

Юридичні особи в стресових умовах для банківської системи виявилися найбільш незахищеною категорією клієнтів. Тому вони хочуть, щоб банки хоча б більше платили за їхні кошти. Це їх плата за ризик. Хто з підприємств ризикувати не хоче, може розміщувати кошти в банках з іноземним капіталом. У них ставки за поточними рахунками в районі 5%.

Додаткові грошові ресурси потрібні банкам не тільки для операційної діяльності, і не стільки для кредитування реального сектора економіки, скільки для фінансування один одного на міжбанку і для заробітку в Нацбанку.

Наприклад, на міжбанку можна заробляти від 18% до 20% на короткостроковому фінансуванні - кредитах overnight. А Нацбанк за своїми депозитними сертифікатами платить банкам від 19% до 21%.

Нагадаємо, що за підсумками березня 2016 року загальний депозитний портфель банківської системи скоротився на 0,9% - до 548,7 млрд грн. Корпоративний сегмент продемонстрував позитивну динаміку по валютним вкладенням, які виросли за минулий місяць на 6,3% - до $ 4,9 млрд. Але скоротив обсяг гривневих накопичень: на 3,1% - до 197,2 млрд. Грн.

Джерело: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали