Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За реалізацію пального без реєстрації платником акцизу - штраф у розмірі 100% вартості

Відтепер особи, які займаються реалізацією пального, обов’язково повинні реєструватися платниками акцизного податку. Тому до початку такої діяльності необхідно звернутися до податкової інспекції за основним місцем обліку. Таке нововведення передбачено пп.212.3.4 ПКУ.

Для реєстрації необхідно не пізніше, ніж за три робочі дні до початку реалізації пального подати заяву. Її  форма затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Починаючи з 1 березня, протягом 20 календарних днів платник податку зобов'язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня. В акті необхідно зазначити адреси об'єктів та перелік резервуарів, де зберігаються залишки пального, технічні параметри (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючі документи на відповідні об'єкти та документи, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів.

Зазначені в акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній п. 232.3 ПКУ, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Період з 1 березня до 1 квітня є перехідним, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за відповідною формулою.

Слід зазначити, що реалізація пального без реєстрації у встановленому порядку, передбачає штраф у розмірі 100% вартості реалізованого пального.

ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storink...

 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали