Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні можуть скасувати валютний контроль операцій з експорту послуг

13.04.2016

При експорті послуг зовнішньоекономічний договір та акт виконаних робіт пропонують замінити іншим документом — рахунком (інвойсом) в електронному форматі.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) розробили законопроект, який, зокрема, передбачає скасування валютного контролю операцій з експорту послуг.

Відповідний законопроект «Про внесення змін і доповнень в деякі законодавчі акти (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг) розроблений Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми "Лідерство в економічному управлінні" спільно з Мінекономрозвитку за участю Асоціації "Інформаційні технології України", фріланс-біржі Upwork, Центру економічної стратегії і EasyBusiness.

Основний закон, в який були внесені зміни - це закон про порядок розрахунків в іноземній валюті, це те, що стосується валютного контролю.

Зокрема, згідно з розробленим законопроектом, валютний контроль щодо експорту послуг взагалі відміняється... Таким чином розмежовується надходження валюти від експорту товарів і експорту послуг. Якщо це експорт послуг, то, відповідно, валютний контроль не здійснюється, для цього банк зможе попросити у експортера підтвердження рахунку, який може бути поданий в електронному вигляді.

Згідно з розданим під час заходу прес-релізом, експорт послуг підлягає валютному контролю відповідно до чинного законодавства. Для зняття експортної операції (експорт послуг) з контролю банк змушений вимагати від експортера надання послуг зовнішньоекономічного договору, надання акту виконаних робіт, переклад документів на українську мову та скріплення документа підписами і печатками.

Одна з пропозицій USAID для спрощення контролю адміністрування процесів валютного контролю в Україні при експорті послуг— заміна при експорті послуг зовнішньоекономічного договору та акту виконаних робіт іншим документом — рахунком (інвойсом) в електронному форматі.

Крім того, в документі передбачається заборонити банкам вимагати від клієнтів перекладу документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською мовою, оскільки для малих і середніх підприємств це пов'язано зі значними додатковими витратами.

Дана ініціатива є одним з дерегуляційних кроків, коли бізнесу буде простіше вести свою діяльність в Україні... Законопроект майже доопрацьовано, триває робота над останніми штрихами і найближчим часом він буде зареєстрований.

Джерело: http://economics.unian.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
27.06.2025
Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки
Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу. Більше за темою: Компенсація від держави за придбання ...
Кращі матеріали