Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Визначено порядок підготовки та моніторингу проектів економічного і соціального розвитку

Кабмін затвердив Порядок підготовки, реалізації, моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями (далі - МФО).

Маються на увазі проекти, які підтримуються за рахунок фінансових ресурсів МФО, крім Міжнародного валютного фонду, які залучаються як позика або кредит державою або під держгарантії (далі - позика).

Як наголошується в постанові від 27 січня 2016 року № 70, для підготовки та реалізації інвестиційного проекту можуть залучатися міжнародна технічна допомога як грант, кошти підприємств, установ, організацій, державного та місцевих бюджетів.

Відповідальний виконавець у разі отримання гранту для підготовки або реалізації інвестиційного проекту забезпечує використання гранту згідно з планом заходів з підготовки або реалізації інвестиційного проекту та відповідним міжнародним договором України.

Відповідальний виконавець - орган виконавчої влади, інша бюджетна установа чи державний банк, які визначені Мінфіном для підготовки інвестиційного проекту, здійснення нагляду і контролю за реалізацією такого проекту.

Проект готується та реалізується згідно з договором України з МФО, договором між МФО і бенефіціаром, договором, що укладається з Мінфіном, іншими договорами, необхідне для реалізації проекту.

Мінфін забезпечує ведення реєстру проектів економічного і соціального розвитку України, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями. Порядок ведення такого реєстру визначається Мінфіном.

Ініціатор інвестиційного проекту готує проектну пропозицію та представляє таку пропозицію в Мінфін. Мінфін проводить експертизу проектної пропозиції.

Оцінка фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту також проводиться Мінфіном. За результатами оцінки Мінфіном складається висновок.

Мінфін у 3-денний строк після підготовки позитивного висновку звертається до МФО з запитом про фінансування інвестиційного проекту та у разі необхідності отримання авансу позики також із запитом про надання авансу позики.

Мінфін у 3-денний термін після отримання листа від МФО про підтримку інвестиційного проекту та/або щодо надання авансу позики приймає рішення про доцільність підготовки інвестиційного проекту та визначення відповідального виконавця та у разі необхідності про доцільність отримання авансу позики.

Моніторинг проектів проводить Мінфін разом з МФО (за згодою), відповідальним виконавцем та/або бенефіціаром шляхом оцінки стану підготовки і реалізації проектів, виявлення відхилень від запланованих заходів та визначення їх впливу на виконання зобов'язань, взятих за договорами України з МФО, використання коштів позики та виконання фінансових зобов'язань.

Мінфін готує і подає щороку до 1 листопада Державної аудиторської службі пропозиції по проведенню державного фінансового аудиту на наступний рік щодо інвестиційних проектів, термін реалізації яких завершується в наступному році. Державна аудиторська служба проводить аудит таких проектів і подає відповідальному виконавцю аудиторський звіт.

Після схвалення остаточного звіту за результатами реалізації інвестиційного проекту відповідальний виконавець інформує Верховну Раду про економічне та/або соціально-економічний ефект від реалізації проекту.

Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
08.05.2025
Планують створити держорган для перевірок з питань санітарного контролю
В Україні продовжують на законодавчому рівні приводити систему громадського здоров’я до європейських стандартів. Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування запропонував парламенту розглянути у першому читанні законопроєкт № 13205 щодо держ...
08.05.2025
Раді пропонують прийняти законопроєкт щодо захисту прав на землю власників зруйнованої нерухомості
Законопроєктом, зокрема, пропонується дозволити протягом дії воєнного стану безоплатну передачу земельних ділянок державної, комунальної власності колишнім власникам зруйнованих об’єктів 6 травня 2025 року Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні у режимі відеоконфер...
07.05.2025
Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації
Нововведення в постанові КМУ від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»: що змінилося? Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників Зміни щодо бронювання з 05....
Кращі матеріали