Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Світ майбутнього або коли аграріїв замінять роботи?

Кількість земель у світі обмежена, клімат постійно змінюється, а світові ціни на продукцію — мінімальні. Щоб залишатися прибутковими, аграріям доводиться знижувати собівартість продукції, у чому значну роль відіграють інновації.

Цьому і присвятили в 2016 році Британсько-український агробізнес форум, який пройшов під темою «Агробізнес майбутнього: інновації та підвищення ефективності».

І якщо в минулому році експерти щосили засуджували переробку відходів сільгоспвиробництва, альтернативні види палива, використання біомаси, то в цьому році аграрії ділилися власним досвідом входження в світ нових технологій.

«Український агропромисловий сектор має величезний потенціал, який перевищує внутрішні потреби країни. Цей потенціал здатний прискорити розвиток національної економіки та сприятиме її інтеграції в Євросоюз і світову економіку», — вважає тимчасово повірений у справах Посольства великої Британії в Україні Мартін Дей.

Європейський підхід

І Україні є чому повчитися у Великобританії, яка активно розвиває нові технології: вони підвищують продуктивність сільгосптехніки за допомогою it-рішень, використовують лазери для точного внесення пестицидів, а своїх корів довіряють роботам.

«До 2050 р. населення землі досягне, як мінімум 9 млрд людей. Це створює певні виклики для харчової індустрії. До 2050 р. залишилось зібрати всього 34 врожаю. Щоб забезпечити всіх їжею, ми повинні зуміти збільшити виробництво на цілих 65%», — розповідає експерт по точному землеробству з Великобританії Клайв Блекер.

Щоб справиться з такими викликами у сільського господарства є кілька чудових «помічників»:

Точне землеробство
Дистанційне зондування
Технології підвищеної точності внесення добрив та ЗЗР
Авто - і роботические системи
Системи збору та аналізу величезних масивів інформації
Бездротові технології
Нові системи підтримки прийняття рішень та ін.
Прораховуємо ризики

Впроваджувати нові технології — добре, але це має бути ще й економічно ефективно, вважає директор Baker Tilly в Україні Сергій Сизоненко.

«Старий знайомий мені нещодавно сказав: «Слухай, я побачив комбайни – гарні, зелені, хочу купити». Коли я запитав про окупності, а також прораховував він варіант використання найманої техніки, виявилося, що ні», — розповідає експерт.

Отже, при впровадженні інновацій необхідно враховувати деякі рекомендації. Насамперед — визначити основні цілі проекту, розрахувати економічні показники, вивчити технічну сторону питання. Також варто визначити чутливість проекту до зміни різних параметрів, визначити чіткий проектний графік і обов'язково — мати план Б.

Практичне впровадження

Багато агрохолдинги в Україні вже активно зайнялися внедренем it-технологій.

«Астарта — один з найбільш інноваційних агрохолдингів. Ми не номер один у впровадженні інновацій, але входимо в трійку лідерів», — говорить операційний директор компанії Желько Эрцег.

Сьогодні «Астарта» успішно використовує IT-системи аналізу та управління виробничими процесами. Зокрема, довела свою ефективність комплексна система GPS-моніторингу, що дозволяє в режимі реального часу відслідковувати виконання польових робіт, місцезнаходження техніки, контролювати витрату палива і вести автоматизований облік процесів. Крім того, в «Астарта» впроваджується система точного землеробства для підвищення продуктивності кожного окремого поля в обробці. Активно розвиваються системи автоматизованої звітності у тваринництві та контролю за рухом продукції на елеваторах.

«Це, з одного боку, дуже добре, але, з іншого боку, розрахунок глобальності показує нам, що в Україні не всі технології можуть швидко окупиться. Тим більше, що більшість наших колег з агрохолдингів стикаються з іншими фундаментальними проблемами в плані брак техніки, поганої якості засобів захисту рослин. Є багато інших напрямків інвестування, які сьогодні конкурують з впровадженням інновацій», — констатує операційний директор «Астарти».

Українські сільгоспвиробники поки тільки на порозі впровадження інновацій. «Ми вже зробили величезний крок, але якщо подивитися вперед — кінця ще не видно. Ми поки не говоримо про технології big-data, лазерах, ми розуміємо, що це для нас фантастика», — додав він.

З іншого боку, агросектор користується доступними можливостями поліпшити свою діяльність за рахунок інновацій. Наприклад, «Миронівський хлібопродукт» у співпраці з Vodafone Україна впровадив смс-розсилки, які забезпечують миттєве інформування робочих груп про зміни термінів і часу доставки продукції.

«Це вирішило проблему постійної необхідності оперативного контролю за перевезеннями і відвантаженням продукції, щоб уникнути простоїв транспорту і персоналу. А необхідність контролю переміщення транспорту була вирішена за допомогою М2М технології (GSM, CDMA)», — говорить директор департаменту бізнес-ринку Vodafone Україна Леонід Полупан.

Додатковими перевагами користуються аграрії і за рахунок технологій точного землеробства. Адже, за словами голови правління AgrinovaSolutionsLLC Людека Новака, немає значної різниці між засобами захисту рослин. Але є значна різниця в тому, як ми їх робимо.

Його підтримав і директор компанії «Агродар ЛТД» Роман Лещенко: «Саме інноваційні підходи до енергозбереження, використання органічних добрив, впровадження IT-рішень дозволять конкурувати на ринку і формувати додану вартість».

Джерело: http://agroportal.ua/publishing/sobyt...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Уряд розширив перелік товарів, які підлягатимуть локалізації під час публічних закупівель
Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Рі...
03.07.2025
Працівник вимагає запровадити дистанційну роботу: дії роботодавця
У разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому. Більше за темою: Направлення у відрядження працівника-дистанційника Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може праці...
03.07.2025
Е-повідомлення про помилкову сплату платежів: роз’яснення ДПС
З метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску в Електронному кабінеті платника розроблено та впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення». Більше за темою: Заблоковано помилково оформлену ПН: чи можна не подавати д...
Кращі матеріали