Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Кредитуйте себе самі: які вигоди і ризики нової банківської програми?

18.03.2016

Українці можуть напряму кредитувати будь-який бізнес, який виберуть самі. Поки таку послугу пропонує тільки "ПриватБанк", який запустив "Сервіс вигідних вкладень". Вкладники установи зможуть стати інвесторами для будь-яких підприємств.

Ви не просто зможете інвестувати свої гроші під "скоринг" ПриватБанку і гарантії страхової компанії, але і зможете вибрати, в який саме бізнес ви хочете зробити вкладення. Ви зможете вибрати, скажімо, що хочете кредитувати перукарню на своїй вулиці. Або молоду IT-компанію ... Українські бізнесмени, яким сьогодні конче потрібні кредити як ніколи, будуть надавати про себе інформацію на нашому майданчику і залучати, таким чином, інвестиції на свій розвиток.

За таку інвестицію банк обіцяє платити 28 % річних. З урахуванням вирахування податків, реальний дохід складе 22,96 %, що відповідає нинішній середній ставці за річним гривневим депозитом. Забрати достроково такий внесок буде неможливо.

Для позичальників вартість такого фінансування досить висока - майже 35 % річних. "Позичальник отримує кредит під 2,9 % на місяць, а інвестор вкладає під 28 % річних. Різниця - дохід майданчика за пошук клієнтів, коллекшн, оцінку ризиків і страхування", - говорить перший заступник голови правління "ПриватБанку" Олег Гороховський. Банк уже привернув партнера в цей проект - банк "Конкорд" і веде переговори з іншими банками. Але поки не повідомляє, який обсяг коштів планує залучити в інвесторів на цей проект в цьому році.

Інвестиційні ризики

Фактично, всі ризики при такій інвестиції лягають на самого вкладника. Таке фінансування не є депозитом і не гарантується державою. Тому банк буде страхувати такі операції в своїй власній страхової компанії "Інгосстрах".

"Для вкладника ризик в тому, що даний вклад не гарантується Фондом гарантування вкладів фізосіб. Відповідно, якщо позичальник не буде платити по кредиту - це проблеми перш за все вкладника. Вкладник звичайно може застрахувати подібний" внесок ", але з урахуванням додаткових витрат на страховку - дохідність вкладу буде в районі середньоринкової ставки за банківським депозитом ", - говорить директор департаменту споживчого кредитування" Кредобанку "Сергій Кірюхін.

При цьому, позичальники практично не несуть ніяких ризиків при такому фінансуванні. "Для позичальника все просто - навіть менше ризиків, ніж при банківському кредитуванні. Все-таки в банку є необхідний фінансовий і людський ресурс для супроводу судового процесу в разі виникнення якихось невдоволень у сторін. Якщо позичальник отримав борг від вкладника безпосередньо, то вирішувати питання для позичальника при спірних ситуаціях буде простіше, - вважає голова правління "Комерційного Індустріального банку" Вадим Березовик. - для банку теж ризиків менше - банк, як посередник, отримує свою комісію. Але потрібно дивитися, як виписані умови договору, чи немає фінансових зобов'язань банку компенсувати частину втрат вкладника при неповерненні коштів позичальників. Крім того, при такій формі кредитування, банк може втратити частину доходу, не пов'язаного з кредитом - коли банк кредитує, він умовно "прив'язує" позичальника до себе і отримує додаткові крос-продажу ".

Цільове фінансування

Для позичальників отримання такого фінансування є далеко не дешевим. Для порівняння, зараз стандартна вартість кредиту малому і середньому бізнесу становить близько 20-25%. Роздрібні позики дорожче, але вони не дуже сильно відрізняються від запропонованих "ПриватБанком" 35% для фінансування в рамках "Сервісу вигідних вкладень". Так, позику під заставу коштує близько 28%, кредитна карта - 40%, кредит на придбання товарів - 45%.

"Ставка в 35% річних досить низька для виплати по кредиту і висока для отримання процентного доходу за депозитом. Така ставка цікава широкому колу осіб, тобто масовим клієнтам", - вважає директор департаменту роздрібного бізнесу банку "Хрещатик" Марина Нестеровська.

Тому досить багато позичальників цілком можуть зацікавитися таким видом фінансування. "Р2Р кредити зі ставкою від 35% річних цікаві насамперед клієнтам, яким з різних причин відмовляють банки. Така ставка в цілому вигідна. До того ж, підкуповує простота користування послугою на інтернет-платформі. Проте для вкладників ризики за такими кредитами достатні високі. недоліком є ​​не зовсім зрозуміла і прозора схема закриття кредитних ризиків в разі неповернення боргу ", - говорить начальник управління роздрібного та малого бізнесу" Індустріалбанку "Сергій Романенко.

Джерело: http://minprom.ua/news/206325.html

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
15.07.2025
Мінагрополітики посилює захист вітчизняних виробників овочів
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення на підтримку українських овочівників. Більше за темою: Переробка овочів та фруктів на сільгосппідприємстві: організація бухобліку та калькулювання Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль повідомив, що Міжвідомча ко...
Кращі матеріали