Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Агро-новини

10.03.2016

Фермери хочуть вийти на акцію протесту 15 березня

Чергова акція протесту фермерів і приватних землевласників України відбудеться 15 березня, про це повідомляє прес-служба Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) «Відродження Полтавщини».

На цей день у Києві заплановано акцію протесту із вимогами:

1. Податкова політика:

Негайне прийняття законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгосптоваровиробників».

2. Земельна політика:

Недопущення оголошеного прем’єр-міністром продажу 1 млн га земель державної власності; усунення корупції у сфері землекористування; виступ проти запровадження 8% орендної плати за користування землями державної власності, рейдерства та інших правопорушень.

Треба переходити на промислове насінництво у картоплярстві

Основна проблема у сфері картоплярства – відсутність насіннєвого матеріалу. Треба переходити на промислове насінництво, на промислове вирощування насіннєвої картоплі, товарної картоплі, і це здешевить ціну одного та іншого, про це Кurkul.com сказала доктор сільськогосподарських наук, професор, директор Інституту проблем картоплярства північно-східного регіону України у складі Сумського національного аграрного університету (СНАУ) Неллі Кожушко.

За її словами, основна проблема у сфері картоплярства – відсутність насіннєвого матеріалу, перш за все у Сумській області. Створено багато сортів, 174 сорти занесені до реєстру, з них 67 – української селекції. Однак, всю Сумську область аграрний університет не може забезпечити насіннєвим матеріалом.

«У нас немає такої технічної бази та і сам університет є неприбутковою організацією. Ми зараз шукаємо зв'язки з виробниками картоплі, які б взяли на себе витрати саме з насінництва картоплі. Ось це ось завдання №1. Сорт без насінництва — мертвий», — повідомила вона.

Також додала, що тенденція до розпорошеності виробників у галузі картоплярства почала даватися у знаки з 1990 р., коли розпався СРСР і виробників кинули напризволяще. Кожен шукав собі шлях для виживання. У першу чергу, фермери. Багато хто почав займатися картоплярством. На 1990-1991 р. фермерських господарств було 99%.

«Зараз уже звучить цифра 94-93%. Але я думаю, на перспективу піде лінія укрупнення», — додала вона.

Ціни на зерно прискорили падіння

З початком весни ціни на зерно прискорили падіння, повідомляє Finnews.

На минулому тижні, з початком календарної весни та активізацією підготовки до посівної, прискорилося падіння цін на зерно.

 «Спадаюча тенденція на внутрішньому зерновому ринку починає набирати силу», - заявив генеральний директор ТОВ «ПроЗерно» Володимир Петриченко.

На попередньому тижні пшениця 3-го класу подешевшала на 50 грн/т, то на минулому тижні падіння прискорилося до 120 грн, відповідно ціна склала 4180 грн/т. Середня ціна цієї пшениці у березні 2015 р. складала 4350 грн.

Але найбільше падіння цін на минулому тижні зафіксоване на пшеницю 5 класу – одразу на 210 грн (до 3810 грн/т).

На ринку круп триває серйозне зростання цін на гречку. За тиждень оптова ціна на цю крупу виросла на 1% на 25 грн/т і досягла 6100 грн. У березні 2015 р. середня ціна цієї крупи складала 6200 грн/т.

Оптові партії рису за тиждень подешевшали на 90 грн, до 4320 грн/т. У березні 2015 р. 1 т рису коштувала у середньому 4350 грн.

Джерело: http://teren.in.ua/article/ahronovyny...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Платіжне шахрайство з картками: огляд НБУ
У 2024 році спостерігалося зменшення кількості незаконних дій та шахрайських операцій з використанням платіжних карток, за якими були понесені збитки. Цей показник порівняно з 2023 роком знизився на 2 тис. операцій (або на 1 %) – до 270 тис. операцій. Більше за темою: Зарплатну картку працівн...
13.05.2025
Топ-10 найбільших роботодавців в Україні: як роботодавці відновлюють штат
Хто на сьогодні займає перші місця серед роботодавців з відновлення кадрів? Більше за темою: Наказ про внесення змін до штатного розпису фермерського господарства Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанс...
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
Кращі матеріали