Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

999 бюджетних проведень: облік благодійних внесків

10.01.2019 751 0 2

999 бюджетних проведень

У цій консультації ми розглянемо, як у бухгалтерському обліку бюджетних установ відображаються операції з надходження та використання благодійних внесків у вигляді товарів, робіт та послуг, а також у готівковій та безготівковій формі.

Благодійна діяльність – це добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених Законом № 5073 цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації від імені або за дорученням бенефіціара (п. 1.2 ст. 1 Закону № 5073).

Благодійник – дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у т. ч. благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності (п. 1.1 ст. 1 Закону № 5073).

Бенефіціар – набувач благодійної допомоги (фізособа, неприбуткова організація або територіальна громада), що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених Законом № 5073 (п. 1.5 ст. 1 цього Закону).

Благодійні внески можуть надаватися набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи, послуги. Якщо благодійник не визначив конкретні цілі використання коштів, шляхи спрямування благодійного внеску визначаються керівником установи, закладу – набувача відповідно до першочергових потреб, пов’язаних виключно з основною діяльністю установи, закладу (п. 2 Порядку № 1222).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали