У Раді пропонують штрафувати за погрози і шантаж боржників за кредитами
04.05.2017 131 0 0
У Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 6417 «Про особливості здійснення професійної діяльності з врегулювання простроченої заборгованості».
Законопроектом запроваджується новий Єдиний державний реєстр суб'єктів врегулювання заборгованості, в якому кожен охочий може перевірити, чи є у конкретного спеціаліста з повернення заборгованості право на заняття цим видом діяльності і, в разі порушення ними норм законодавства України, впливати на дотримання суб'єктом стягнення правил і стандартів професійної діяльності по стягненню заборгованості шляхом громадського нагляду.
Також законопроектом пропонується: надати дозвіл займатися такий діяльністю як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям; створити реєстр компаній та фізичних осіб-підприємців, які мають право займатися діяльністю по поверненню простроченої заборгованості; визначити вимоги до діловим і професійним якостям співробітників компаній, які безпосередньо контактують з боржником шляхом отримання такими працівниками відповідного кваліфікаційного свідоцтва, та порядок притягнення їх до відповідальності.
Так, примушування до виконання цивільно-правових зобов'язань під час здійснення професійної діяльності з врегулювання простроченої заборгованості із загрозою застосування насильства, знищення або пошкодження майна боржника, членів його сім'ї або близьких родичів, а також розповсюдження будь-яким публічним способом завідомо неправдивих відомостей про боржника, його сім'ї або близьких родичів, при відсутності ознак вимагання, карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 грн до 17 тис. грн), або обмеженням волі на строк до одного року, або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
За застосування насильства відносно боржника, членів його сім'ї та близьких родичів, або призвели до заподіяння інших тяжких наслідків, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до десяти років.
Також у випадку смерті боржника від загроз з боку кредиторів, пошкодження ними майна боржника карається позбавленням волі від семи до десяти років.
Здійснення професійної діяльності з врегулювання простроченої заборгованості без включення відомостей про особу в Єдиний державний реєстр суб'єктів здійснення врегулювання простроченої заборгованості тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 1700 до 8500 грн, а на посадових осіб — від 8500 грн до 17 тис. грн.
Також дії, передбачені абзацом вище, якщо вони були пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах або вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу від 17 тис. грн до 51 тис. грн.
Коментарі до матеріалу