Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок реєстрації безробітних

Редакція

10.05.2018 1135 0 0

Федерацією профспілок України розроблено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення обліку осіб, які шукають роботу, реєстрації, перереєстрації та припинення реєстрації безробітних» . Зазначений проект оприлюднено на офіційному сайті.

Цей Порядок визначає процедуру ведення обліку осіб, які шукають роботу, реєстрації, перереєстрації та припинення реєстрації безробітних філією центру зайнятості АР Крим, обласного, Київського та Севастопольського міського центру зайнятості, а також міським, районним, міськрайонним центром зайнятості державної служби зайнятості.

Облік осіб, які шукають роботу, буде проводитися центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування таких осіб.

Для взяття на облік потрібно буде: 

1) пред’явити:

паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує громадянство України, посвідчує особу;

або посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист;

довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу І мають відмітку в паспорті);

2) інформувати про освіту, досвід роботи, зайнятість або перебування у трудових відносинах.

Особі, яка пред’явила ці документи, запропонують обрати співробітника центру зайнятості, який забезпечуватиме її супровід та організацію надання послуг (далі - кар’єрний радник).

Послуги кар’єрного радника надаються безоплатно. Зокрема, він:

1) надаватиме консультації щодо працевлаштування, зокрема, інформацію про вакантні посади, заходи для самостійного пошуку роботи, початку підприємницької діяльності тощо;

2) консультуватиме про можливості професійної підготовки, перепідготовки, розвитку професійних навичок і компетентностей, які користуються попитом на ринку праці, у тому числі, які необхідні для зміни виду діяльності;

3) буде проводити профорієнтації, профдіагностики, спеціалізованих тестів, які дозволяють визначити рівень професійної кваліфікації, навички та здібності до ведення підприємницької діяльності;

4) інформуватиме про суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні; про застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.

Отримані дані вноситимуться радником до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості. На підставі цих даних буде формуватися  персональна картка особи, яка шукає роботу.

За результатами первинного профілювання кар’єрний радник спільно з особою, яка шукає роботу, складатиме індивідуальний план надання послуг.

В індивідуальному плані надання послуг зазначається комплекс заходів, які має вжити кар’єрний радник та особа, яка шукає роботу, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану.

http://spo.fpsu.org.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали