Як Раді пропонують захищати права кредиторів
17.06.2016 161 0 0
Після провалу в сесійній залі Верховної Ради законопроекту № 2286а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками і кредиторами», запропонованого до утвердження в рамках Меморандуму про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом, депутатам знову пропонують повернутися до розгляду цієї теми. 26 квітня 2016 року в Раді був зареєстрований законопроект № 4529 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стимулювання кредитування в Україні)», який орієнтований на врегулювання недоліків в законодавстві, які використовуються недобросовісними боржниками для ухилення від виконання своїх кредитних зобов'язань.
Прийняття даного законопроекту допоможе відновити масове кредитування в Україні.
На думку авторів цього документа, прийняття даного закону допоможе усунути схеми незаконного виведення майна з-під застави банку, зменшить витрати боржників і кредиторів під час урегулювання спорів, чітко визначить умови припинення поручительства в кредитних справах, а також врегулює питання погашення кредиту спадкоємцями померлого позичальника.
Суттєвими для захисту прав та інтересів кредиторів є пропозиції змінити статті 559 і 593 Цивільного кодексу України.
Ці зміни стосуються припинення поручительства за кредитним договором. Зараз на практиці порука припиняється, якщо в кредитний договір вносяться будь-які зміни без згоди поручителя. Це породжує масу зловживань з боку недобросовісних позичальників. Законодавцю пропонують цю ситуацію змінити. Новий законопроект передбачає, що в разі зміни зобов'язань позичальника без згоди поручителя, коли загальний борг по кредиту збільшується, порука припиняється тільки в частині такого збільшення. При цьому поручитель несе тепер відповідальність перед банком в межах первісної суми за кредитним договором.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://kontrakty.ua/article/95556
Коментарі до матеріалу